Mana dienasgrāmata 2021

Čukstošā diena

Ar aizsmakušu balsi devos uz skolu. Runāju čukstus. Skolēni arī čukstēja. Instingtīvi.

 

Vīrusu laiks

Māte piezvanīja, lai pavēstītu, ka tēvam paaugstināta temperatūra un viņš klepo. Vai tiešām sāksies visa epopeja no gala kā janvārī, kad tēvs noķēra kovidu? Meita veikalā nopirka covid eksprestestu. Bija jāgaida apmēram 20 minūtes, lai uzzinātu, vai parādīsies otra strīpiņa. Gluži kā grūtniecei. Vismaz šis tests mūs nomierināja.


Aukstumi turpinās

Notiek kaut kādi remontdarbi. Nav ne apkures, ne siltā ūdens. Vienīgais, kur var pasildīt rokas – apņemot karstu tējas krūzi.

 

Covid testi

Ja kāda klase aiziet karantīnā, tad skolotājam, kam bijis kontakts ar šo klasi, jānodod analīze uz covid-19. Mācu 16 pamatskolas klases. Tagad varēšu pa laboratoriju dzīvoties katru nedēļu.


Aukstumi

Ārā auksti un mājās, sēžot līdzās eļļas sildītājam, arī auksti.

 

Pelmeņi

Dēls kojās pirmo reizi vārīja pats sev ēst. Pelmeņus. Telefona īsziņās atbildēju uz viņa jautājumiem, kad pelmeņi jāliek ūdenī, cik ilgi jāvāra, cik lielai liesmai jābūt u.tml. Prieks, ka patstāvība liks apgūt to, no kā, dzīvojot mājās, varēja izvairīties.


Alternatīva aktīvajai atpūtai

Dēļ aukstuma nebija vēlme laukā no mājas bāzt degunu, tāpēc vairākas stundas veltīju mājas kārtošanai.


Saaukstēšanās pirmās pazīmes

Dzīvoklis vēl netiek kurināts. Pastāvīgi salstu. Vakarpusē sāka kņudēt kakls. Tagad pat parastās saaukstēšanās stresaini jāuztver kā kovida priekšvēstnesis.


Pirmais datordizaina pasūtījums

Pilnībā pabeidzu maketēt Andreja Pumpura Lielvārdes muzeja bukletu un pierādīju sev, ka varu grafisko dizainu izstrādāt ne tikai savām vajadzībām, bet arī pasūtījuma darbiem.

Andreja Pumpura dzejas fragmenti 12 lappušu garumā.


16. septembris, ceturtdiena

17.09.2021.

Masku ēra (2)

Starpbrīdī, kad fonā dzirdams troksnis un kāds skolēns, aizsedzis ar masku savu seju, man kaut ko vēlas pastāstīt vai pajautāt, es pusi nemaz nedzirdu. Agrāk tādā troksnī vismaz teikto varēju nolasīt no lūpām vai nojaust pēc sejas mīmikas. Tagad tas ir liegts. Skaņu apslāpē lupatiņa.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita NikitenkoTumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

 

Kad ceļam priekšā tiek likts koks, nemēģini to salauzt ar spēku. Neizdosies. Arī apejot koku, ieguvējs nebūsi. Labākais variants – mainīt iešanas virzienu.