Mana dienasgrāmata 2021

Vecāku bailes par bērnu

Kāda māte filmā teica: “Tā ir neticama laime, kad piedzimst bērns, taču ar viņu līdzi atnāk bailes.”


Rudens

Zīles paukšķēdamas krita uz ceļa.


Nākotnes mērķis

Nolēmu, ka mans nākotnes mērķis būs zemes iegāde pilsētas teritorijā. Šodien pastaigājos pa pilsētu, lūkojoties, kurā vietā labprāt vēlētos apmesties. Tas nekas, ka manis iecerētās teritorijas šobrīd netiek pārdotas un nevar zināt, vai vispār kādreiz tiks pārdotas. Toties tas bija labs iemesls, lai, sapņojot nereālus sapņus, nostaigātu vairāk kā 8-us kilometrus.


Vēlā sēņotāja

Ap pulksten 18 aizgāju sēņot. Tagad saprotu, kāpēc tautas dziesma skandina: “Sēņotāji, sēņotāji; rītos ilgi neguliet…” Ne jau vāvere tās sēnes nolasa, bet rudeņos ātri iestājas tumsa, un sēnes starp nokritušajām lapām, kad sāk jau krēslot, grūtāk pamanāmas. Biju pat pārsteigta, jo līdz ar gailenēm spēju pamanīt pat trīs brūnas baraviku micītes.


Sapnis

Aizceļoju tālā pagātnē. Nosapņoju, ka mācos vidusskolas klasē.

 

Saplēstā kurpe

Starpbrīdī pamanīju sākumskolas skolēnu, kura botai bija atplīsusi pazole no purngala līdz pat papēdim, pie katra soļa atveroties vaļā kā milzīga nezvēra mute. Pateicu, lai pasēž uz soliņa, bet pati aizgāju pie skolas sekretāres, lai pavaicātu, vai ir momentlīme. Sekretāre ieteica kurpi visapkārt aplīmēt ar skoču, ko izmanto pasta sūtījumu aizlīmēšanai. Savukārt dežurante piedāvāja puisi aizvest uz telpu, kur atrodas trīs lieli maisi ar skolēnu atstātajiem (aizmirstajiem) apaviem.


Nevienlīdzība

Nevakcinēts skolotājs var sēdēt pašizolācijā, taču potētie skolotāji tādā pašā situācijā turpina strādāt klātienē, pie vienas reizes aizvietojot arī pašizolācijā sēdošā nevakcinētā skolotāja stundas.


Čukstošā diena

Ar aizsmakušu balsi devos uz skolu. Runāju čukstus. Skolēni arī čukstēja. Instingtīvi.

 

Vīrusu laiks

Māte piezvanīja, lai pavēstītu, ka tēvam paaugstināta temperatūra un viņš klepo. Vai tiešām sāksies visa epopeja no gala kā janvārī, kad tēvs noķēra kovidu? Meita veikalā nopirka covid eksprestestu. Bija jāgaida apmēram 20 minūtes, lai uzzinātu, vai parādīsies otra strīpiņa. Gluži kā grūtniecei. Vismaz šis tests mūs nomierināja.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko

 

  autores atbalstam

 Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

 

Kad ceļam priekšā tiek likts koks, nemēģini to salauzt ar spēku. Neizdosies. Arī apejot koku, ieguvējs nebūsi. Labākais variants – mainīt iešanas virzienu.