Mana dienasgrāmata 2021

Divi pukšķinātāji

Naktī zem balkona izdzirdēju dīvainas pukšķošas skaņas. Pēc tam divi eži aiztipināja katrs uz savu pusi.

 

Karstumi

Uzvilku kleitu, lai dotos ārā un momentā nosvīdu, kleitai pielīpot pie miesas. Tveice virs +300C moka jau vairākas dienas. Karsti ir gan ārā, gan telpā. Tiek prognozēts, ka šī vasara pārspēs visus Latvijas karstuma rekordus.

 

Putnu caureja

Izskatās, ka pagalma putniem (domāts – kaijām) piemetusies caureja tieši virs mūsu mašīnas.


Vienīgais glābiņš

Saproti, ka vienīgais glābiņš no karstuma - visu dienu pavadīt līdzās ventilatoram.


Čemurziežu dižtauriņš

Pilsētas puķu dobē līdzas vairākiem desmitiem dzeltenajiem tauriņiem, no zieda uz ziedu laidelējās čemurziežu dižtauriņš*. Tādu retu ciemiņu nevarēju palaist garām, tāpēc fotografēju. Savukārt tauriņš pozēja uz nebēdu (fotogrāfijas šeit).

* Čemurziežu dižtauriņš ierakstīts Sarkanajā grāmatā un ar likumu aizsargāts lielākajā daļā Eiropas valstu. Latvijā pēdējā laikā sastopams reti. Rīgas apkārtnē tas faktiski izzudis.

 

Bērnības sajūtas

Gāju garām sava bērnudārza rotaļu laukumam. Vizuāli viss ir mainījies, taču tā laika sajūtas palikušas. Atcerējos, kā gaidīju no darba ejam mammu, kas vienmēr apstājās otrpus žogam, lai mani pasauktu mājās.

 

Raibais iedegums

Dēls ciemojās pie draugiem Jūrmalā. Nezinu, kādu apsvērumu dēļ, bet ar pretiedeguma krēmu nosmērēja tikai vienu plecu. Atbrauca mājās – viens plecs galīgi balts, bet otrs – nosauļojies pamatīgi sarkans.


Elektro skūteru ēra

Šovasar Ogrē parādījušies iznomājamie elektro skūteri, kas tiek pamesti neiedomājamās vietās. Citreiz pat rodas jautājums – uz kurieni diez cilvēks braucis?

Kā pārvietošanās līdzeklis nelielā attālumā no viena punkta līdz otram, elektro skūteris ir noderīgs, tomēr uzskatu to par pasīvo pārvietošanās veidu, kas nerada cilvēka muskuļiem nekādu piepūli. Tad jau labāk iet kājām vai braukt ar riteni.


Karstumi

Pirmo reizi mašīnas termometrs dienas vidū uzkāpa līdz +34,50C. Šogad jūlija pirmās dekādes (pirmās desmit dienas) vidējā temperatūra esot bijusi 60C virs normas.

Lietus šajā karstumā mūs neaplaimoja. It kā negaisa mākoņi parādījās un zibens nedaudz pašaudīja, bet to tik vien spēja, kā nobirdināt dažas skopas lāses.


Veiksmīgais tandēms

Remontējot dzīvokli vai uzstādot kādu ierīci, vīrs ir melnstrādnieks, bet es – inženieris/konstruktors. Ja rodas kāda problēma, es ar savu radošo pieeju spēju izdomāt izeju no jebkuras situācijas.


Ģimenes ekskursija

Visi četri aizbraucām vienas dienas ekskursijā uz Lietuvu (par ekskursiju lasīt šeit). It kā ikdienā mitināmies vienā mājoklī, taču katrs iegrimis savās lietās. Bija vērts izrauties no atšķirtības un 12 stundas pavadīt kopīgi. Manuprāt, tas mūs saliedēja, kā tad, kad bērni bija vēl mazi.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko

 

  autores atbalstam

 


Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.
pārdomas 

 

Sēdēšana pie datora trenē tikai roku pirkstus. Kaut gan dažreiz - arī smadzenes.