Čemurziežu dižtauriņš

Pilsētas puķu dobē līdzas vairākiem desmitiem dzeltenajiem tauriņiem, no zieda uz ziedu laidelējās čemurziežu dižtauriņš*. Tādu retu ciemiņu nevarēju palaist garām, tāpēc fotografēju. Savukārt tauriņš pozēja uz nebēdu (fotogrāfijas šeit).

* Čemurziežu dižtauriņš ierakstīts Sarkanajā grāmatā un ar likumu aizsargāts lielākajā daļā Eiropas valstu. Latvijā pēdējā laikā sastopams reti. Rīgas apkārtnē tas faktiski izzudis.

 

Bērnības sajūtas

Gāju garām sava bērnudārza rotaļu laukumam. Vizuāli viss ir mainījies, taču tā laika sajūtas palikušas. Atcerējos, kā gaidīju no darba ejam mammu, kas vienmēr apstājās otrpus žogam, lai mani pasauktu mājās.

 

Raibais iedegums

Dēls ciemojās pie draugiem Jūrmalā. Nezinu, kādu apsvērumu dēļ, bet ar pretiedeguma krēmu nosmērēja tikai vienu plecu. Atbrauca mājās – viens plecs galīgi balts, bet otrs – nosauļojies pamatīgi sarkans.

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko

 

  autores atbalstam