Speciālās lentes

 

Lente ar riņķīšiem paredzeta dekoratīvai aizdarei (1).

1

 


 

Lente ar spiedpogām tiek izmantota aizdarei (2).

2

 


 

Līplente jeb eža lente sastāv no divām lentēm – cilpotas un saķerošas. Ja vienu lenti piespiež pie otras, tās saķeras kopā (3). Līplentes iespējams nopirkt dažādās krāsās, bet visbiežāk - baltā un melnā. Tās mēdz būt gan pielīmējamas, gan piešujamas. Apģērbiem labāk izmantot piešujamās līplentes, savukārt aizskaru un žalūziju stieņa pārsega stiprināšanai - līmējamās līplentes.

 

3

 


 

Atstarojošā lente izgatavota no materiāla, kas vienā pusē pārklāts ar gaismu atstarojošu kārtu (4). Šī lente tiek piešūta pie izstrādājuma (apģērba, somas u.c.), lai automašīnas vadītājs tumsā varētu pamanīt gājēju.


4

 


 

Bikšu apakšmalas lente palīdz uzturēt formu un aizsargā bikšu apakšmalu no nodilšanas (5).

.

5

 


 

Cepuru lente tiek iešūta cepures iekšpusē, lai cepure saglabātu izmēru un neizstaipītos (6).

 

6

 


 

Korsetes lente ir lente ar “tuneli”, kurā iespējams ievietot spirālveida metāla “kauliņu”, kas palīdz korsetei vai apakšveļai uzturēt formu. Lai metāla “kauliņa” gali nesabojātu izstrādājumu, tiem virsū uzliekas uzgalis (7a, 7b).

7a

 

7b

 


 

Ribu lente izgatavota no plastmasas un tā paredzēta izstrādājuma formas uzturēšanai, piemēram, somai vai korsetei (8). Lai lentes gali nesabojātu izstrādājumu, tos nogriež pusapaļus vai arī tiem virsū uzliek plastmasas uzgaļus. Arī šī lente bieži vien informācijas avotos tiek dēvēta par korsetes lenti.

8

 


 

Jostas lente tiek iestrādāta jostā, lai tā nezaudētu formu un būtu stingrāka (9a). Jostas lenti izmanto klasiskajām biksēm (9b) un klasiskajiem svārkiem.

9a

9b

 


 

Polipropilēna lente - izturīga lente (siksna; 10a), kas piemērota mugursomām, somām un jostām (10b).

 

10a

 

10b

 


 

Aizkaru lente tiek piešūta pie aizkara augšmalas. Savelkot lentē iestrādātās auklas, iespējams izveidot dažādu veidu ieloces (11a, 11b). Veikalā galvenokārt nopērkamas baltas un caurspīdīgas aizkaru lentes.

11a

 

11b

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko
Aizkulises

Fotogrāfijas ņemtas no dažādiem interneta resursiem un nedaudz pārveidotas.