Vasaras soma

06.07.2021.

Kā somas piegrieztne izmantots taisnstūris.

Kad veikalā ieraudzīju audumu ar papagaiļiem, uzreiz sapratu, ka vēlos uzšūt tādu vasaras somu.

 


Pirms daudziem gadiem biju nopirkusi somu, jo iepatikās smalko ziedu apdruka. Diemžēl somas apdare bija darināta no sarkana mākslīgā materiāla, tāpēc šo somu īsti neiemīļoju. Vairākus gadus tā skapī aizņēma vietu, līdz beidzot nolēmu somu sagraizīt, atstājot veselas tikai detaļas ar ziediem. No tām uzšuvu nelielu rokassomiņu. Kad savu darinājumu parādīju meitai, viņa pajautāja, vai esmu nopirkusi sev jaunu rakstāmlietu penāli.


Visas trīs džinsa somiņas šūtas no apģērba, kas nokalpojis savu laiku vai arī kļuvis par mazu.

 

Somiņa šūta no vecajiem vīra džinsiem. Kā aizdare izmantots gan rāvējslēdzējs, gan poga. Pogas cilpa veidota no apaļās gumijas (zilā krāsā), kas ļauj pielāgoties somā ielikto lietu apjomam.

 

Somiņa šūta no meitas džinsa jaciņas. Kā plecu josta izmantota jaciņas apakšējā apdares josla ar visām metāla kniedes pogām. Pie rāvējslēdzēja “sunīša” piesiets dekoratīvs pušķis, kas veidots no austo svārku pārpalikuma (pirks kaut kādā etnogrāfiskajā tirgū).

 

Gurnu somiņa šūta no manām pusgarajām džinsa biksēm ar pazemināto jostas vietu. Kā somiņas josta izmantota bikšu josta. Savukārt somiņas augšdaļā iestrādātas divas metāla karabīnes, ar kuru palīdzību somiņu var pievienot pie jostas.


Ziemas sezonas maskas ar astoņām marles kārtām.

 

Vasaras sezonas maskas ar trim vai četrām marles kārtām.

 

Aptiekā pirktā sejas maska, kas pēc formas līdzinās taisnstūrim, ilgstoši nēsājot likās neērta, jo nemitīgi līda acīs, un tāpēc ik pa laikam to nācās piekārtot. Līdz ar to seju aiztiku biežāk nekā bez maskas. Tāpēc radās doma izveidot tādu sejas maskas piegrieztni, lai būtu nosegts deguns, un pie reizes maska netraucētu acīm.

Higiēniskās sejas maskas tehniskajā specifikācijā noteikts, ka maskas centrālajā daļā (tieši pāri elpošanas orgāniem) nav pieļaujamas vīles, iegriezumi un uzšuves, tāpēc savā piegrieztnē izveidoju nelielas iešuves virs deguna un zem zoda. Pie tam ziemas sezonas maskas iekšpusē starp kokvilnas audumu iestrādāju astoņus marles slāņus, bet vasaras sezonas maskai - trīs vai četrus marles slāņus. Gumijas ir sasienamas, lai  masku var pielāgot nēsātāja sejas formai.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita NikitenkoTumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.
pārdomas 

 

Cik daudz sava laika nākas iztērēt, darot to, ko vajag, nevis to, ko gribas?