Apdares lentes

 

Dekoratīvās lentes

Dekoratīvās lentes paredzētas izstrādājuma dekoratīvai apdarei vai malu rotāšanai. Tās var būt ar ornamentiem (1), ar bārkstīm (2), ar dekoratīvu maliņu (3), viļņotas (4), ar izšuvumiem (5), ar spalviņām (6), ar pērlītēm vai fliteriem (7), ar atdalošiem elementiem (8), ar savilkumu rišā (9), ar bumbulīšiem (10), ar pušķīšiem (11) u.c.

1

2

 

3

 

4

5

6

7

8

 

9

10

11

 


 

Vienkāršās lentes

Vienkāršās lentes ir bez dekoratīviem elementiem, un tās izgatavotas no dažādiem materiāliem: atlasa lente (12), organza lente (13), samta lente (14), kokvilnas lente (15), ripsa lente (16), džutas lente (17).

12

 

13

 

14

 

15

16

17


 

Slīpā diega lente

Slīpā diega lente paredzēta izstrādājuma malu apdarei (18). To var izmantot arī pogcaurumu veidošanai (19). 

18

19

 

Tiek piedāvātas vienkrāsainas un daudzkrāsainas dažāda platuma atlasa slīpā diega lentes (20) un kokvilnas slīpā diega lentes (21).

 

20

 

21

 

Slīpā diega lentes piešūšana

 

1. Pie auduma malas pieliek slīpā diega lentes malu, lai abu detaļu labās puses būtu vērstas viena pret otru un piešuj ar šujmašīnu precīzi pa lentes locījuma vietu (22).  

22

 

2. Piešūto lenti pārloka uz pusēm un ar sīkiem slīpiem dūrieniem piešuj pie auduma kreisās puses, aizķerot aiz šujmašīnas vīles dūrieniem (23). Nogludina.  

23

 

3. Ja vēlas, auduma labajā pusē apmēram 1-2 mm no lentes piešūtās malas, nošuj ar šujmašīnu (24).  

24

 


 

Slīpā diega lente ar ievērtu aukliņu

Slīpā diega lente ar ievērtu aukliņu paredzēta auduma malu apdarei. Lente tiek iešūta starp divām auduma kārtām tā, lai lentes daļa, kurā ievērta aukliņa, būtu redzama izstrādājuma labajā pusē (25).

25

 

Slīpā diega lentes ar ievērtu aukliņu piešūšana

 

1. Pie auduma malas pieliek lentes vaļējo malu. Nošuj precīzi pa lentes šuvi (26).

 

26

 

2. Otru audumu liek virsū pirmajam audumam, lai to labās puses būtu vērstas viena pret otru un pa iepriekš sūto vīli nošuj ar šujmašīnu.

 

   
3. Sašūtos audumus izvērš uz labo pusi. Starp abiem audumiem ir izveidojusies dekoratīva josliņa (27).  

27

 

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko
Aizkulises

Fotogrāfijas ņemtas no dažādiem interneta resursiem un nedaudz pārveidotas.