Tā kā peļķes un dubļi vienmēr visus bērnus ir pievilkuši gluži kā magnēts, siltajos gada mēnešos pēc lietusgāzēm vienmēr ļāvu savējiem lēkāt pa peļķēm un bradāt pa dubļiem. Tādās reizēs viņiem tika uzvilktas ūdensizturīgas drēbes un gumijas zābaki. Bieži vien, kad bērni pārradās mājās, secināju, ka ūdensizturīgās drēbes nemaz tik ūdensizturīgas nav.


Uzdevums. Kurš spēs salikt augstāku torni? 

Izmantojamie materiāli: kārtis, galda spēļu kartītes, domino kauliņi, kluči u.c.


1. Kad bērni bija mazi, tētis pa māju viņus bieži vizināja segas vilcieniņā, tas ir, abi bērni sēdēja uz segas, ieķērušies tajā, bet tētis segu aiz viena gala vilka pa istabas grīdu.


Šobrīd veikalos var iegādāties dažāda lieluma koka vai plastmasas rotaļu mājiņas. Tās iespējams uzbūvēt pat no lego klucīšiem. Diemžēl, kad mani bērni bija mazi, neko tādu nevarēja nopirkt, tāpēc mājiņas meistarojām paši.

 

1. Papīra mājiņa kaķiem. Ar šo mājiņu meitai saistās vispatīkamākās atmiņas. To gatavojām, kad viņa bija apmēram trīs gadus veca. Papīra mājiņai ir vaļā veramas durvis, bet tās iekšpusē - telpiskas mēbeles. Aiz mājiņas aug koks, uz kura atrodas putnu būrītis, dobums ar vāveri (vāvere izņemama) un ligzda ar putniņu (putniņš izņemams). Mājas priekšpusē novietoti ratiņi, kuros iekšā ielikts kaķu bēbis (kaķēns izņemams).


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko

 

  autores atbalstam

 Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

 

Kad ceļam priekšā tiek likts koks, nemēģini to salauzt ar spēku. Neizdosies. Arī apejot koku, ieguvējs nebūsi. Labākais variants – mainīt iešanas virzienu.