Šobrīd veikalos var iegādāties dažāda lieluma koka vai plastmasas rotaļu mājiņas. Tās iespējams uzbūvēt pat no lego klucīšiem. Diemžēl, kad mani bērni bija mazi, neko tādu nevarēja nopirkt, tāpēc mājiņas meistarojām paši.

 

1. Papīra mājiņa kaķiem. Ar šo mājiņu meitai saistās vispatīkamākās atmiņas. To gatavojām, kad viņa bija apmēram trīs gadus veca. Papīra mājiņai ir vaļā veramas durvis, bet tās iekšpusē - telpiskas mēbeles. Aiz mājiņas aug koks, uz kura atrodas putnu būrītis, dobums ar vāveri (vāvere izņemama) un ligzda ar putniņu (putniņš izņemams). Mājas priekšpusē novietoti ratiņi, kuros iekšā ielikts kaķu bēbis (kaķēns izņemams).

Šo papīra mājas ideju vēlreiz izmantoju, gatavojot materiālus grāmatai „Papīra rotaļlietas”.

 


2. Kartona mājiņa ar atveramu jumtu. Lai meitas mazajiem rotaļu dzīvnieciņiem būtu namiņš, talkā nāca tētis. Viņš no bieza kartona izgrieza mājas grīdu, sienas un jumtu. Savukārt es uz datora uzzīmēju dizainu (ķieģeļus, kokus, zāli u.c.) un izdrukāju uz printera lapām, bet pēc tam uzlīmēju virsū kartona detaļām. Tētis visas mājas detaļas salīmēja kopā ar Momentlīmi. Lai jumta vienu daļu varētu atvērt vaļā, viņš abas kartona detaļas vairākās vietās sasēja kopā ar lina auklām.


3. Filca mājiņa. 2007. gadā kopā ar meitu un dēlu nolēmām mazajiem rotaļu dzīvnieciņiem uzšūt trīs filca mājiņas. Šo ideju publicēju tā paša gada žurnālā „Mans Mazais”. Ceturto filca mājiņu uzšuvu, kad gatavoju materiālu grāmatai „100 radošas idejas. Vasara”.

 

 


4. Kluču mājiņa. Bērni mājiņas cēla arī no klučiem. Vienīgais šādu mājiņu trūkums – tās bieži bruka.


5. Krēslu mājiņa. Bija reizes, kad bērni mājiņu izveidoja no diviem krēsliem. Kā mājiņas ārsienas viņi izmantoja dekoratīvos spilvenus, bet kā jumtu - pāri krēsliem pārliktu segu.


6. Kartona kastes mājiņa. Kā mājiņa, kurā bērni vēlējās līst iekšā, tika izmantota pat liela kartona kaste, kas palika pāri no jauniegādātajām sadzīves lietām. Protams, ka šī mājiņa spēja izturēt tikai vienu vakaru.


7. Remonta laika mājiņa. Pat remonta laikā, kad viesistaba tika pārblīvēta ar mēbelēm un mantām no citām istabām, bērni šajā bardakā pamanījās iekārtot mājiņu.

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko

 

  autores atbalstam