Kad dēls mācījās sākumskolas otrajā vai trešajā klasē, skolā notika makulatūras vākšanas kampaņa. Klases sacentās savā starpā, kura nodos vairāk papīra. Toreiz dēla klasei nepaveicās. Lai nākamajā gadā būtu labāki rezultāti, dēls sāka krāt makulatūru uzreiz pēc šīs kampaņas beigām. Diemžēl šādas makulatūras vākšanas sacensības nākamajos gados vairs nenotika, toties mūsu ģimene iemācījās nederīgos papīra izstrādājumus šķirot, nevis mest kopējos atkritumos. Agrāk nemaz nebiju domājusi, ka dažu dienu laikā no preču iepakojumiem, reklāmas bukletiem, čekiem un nederīgām izdrukām spēj sakrāties tik daudz papīra. 


Mākslas darbi

20.03.2015.

1. Pirmie gleznojumi. Pirmie bērnu gleznojumi tapuši 2 - 3 gadu vecumā. Pirms svarīgā pasākuma uz grīdas vai virtuves galda uzklāju lielu vaska drānu un ļāvu ķēpāties ar guaša krāsām, cik uziet. Bieži vien gleznošanas process bija īsāks nekā sakopšanas darbi pēc tā.

Meitai patika gleznot uz lielformāta papīra,

pie tam, - sēžot uz grīdas.

Dēls vispirms ar krāsu noklāja papīra lapu, bet pēc tam visu pārējo: krāsu jaukšanas paleti, avīzes...

 


2. Dubultie zīmējumi. Kopā ar trīsgadīgo meitu iekārtojām rūtiņu burtnīcu, kurā abas kopīgi zīmējām. Vienā atvēruma pusē zīmēju es, bet otrā, mēģinot kopēt manu zīmējumu – zīmēja meita. 

Spēļu laukums.

Burtnīcas kreisajā pusē mans zīmējums, bet burtnīcas labajā pusē - meitas zīmējums.


1. Kad meita gada vai divu gadu vecumā niķojās, iemācījām viņai no niķa atbrīvoties. Meita piegāja pie drēbju skapja, atvēra tā durvis un, pagriezusies ar muguru pret skapi, dažas reizes sev uzsita pa dupsi. Tad aizvēra skapja durvis ciet. Tādā veidā niķis tika iedzīts skapī. Ja meitai niķis uznāca laukos, tas tika iedzīts krāsnī.


Vēl joprojām trīs lielās mapēs glabājas bērnu dāvinātie zīmējumi un rokdarbi mammai un tētim.

 

1. Šajā glezniņā meita attēloja tēti un opi, kuri makšķerē, stāvot uz tilta (tajā laikā vēl nebija ar likumu aizliegts šāds makšķerēšanas veids).


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko

 

  autores atbalstam

 Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

 

Kad ceļam priekšā tiek likts koks, nemēģini to salauzt ar spēku. Neizdosies. Arī apejot koku, ieguvējs nebūsi. Labākais variants – mainīt iešanas virzienu.