Mana dienasgrāmata 2019

Pat miegā mācās

Meita visu nakti līdz pat pulksten 6-iem no rīta mācījās ģenētiku, jo šodien pēdējais sesijas eksāmens. Pirms devās uz dažām stundām nosnausties, palūdza pamodināt 9-os, lai pirms vilciena nedaudz vēl atkārtotu. Norunātajā laikā viņu modināju. Tā kā pēc pāris minūtēm meita vēl nebija izlīdusi no gultas, gribēju pārliecināties, vai pamodusies, tāpēc, neiegājusi viņas istabā, no citas istabas pasaucu: “Ada! Ko tu dari?” Meita atbildēja: “Es tagad no telefona mācīšos!”

Man gan likās nedaudz dīvaini, kāpēc jāmācās no telefona, ja ir izdrukāti materiāli, tomēr nolēmu meitas lietās nejaukties.

Nākamajā reizē pie meitas iegāju apmēram pēc stundas, lai atgādinātu, ka laiks posties uz vilcienu. Izrādījās, ka viņa vēl gulēja un savu spārnoto teikumu par mācīšanos no telefona esot pateikusi pa miegam.


Atbrīvošanās no sloga

Meita priecīgi paziņoja, ka nokārtojusi sesiju. Kā slogs no pleciem novēlās, jo gatavojās eksāmeniem gan dienu, gan nakti jau sākot no decembra divdesmitajiem datumiem. Vairāk kā mēnesi zubrījās bez brīvdienām, bez Ziemassvētku un Jaungada svinēšanas draugu lokā. Nu gan jaunie mediķi rullē!


7. februāris, ceturtdiena

07.02.2019.

Sēru ziņa

Kamēr gulēju, omīte aizgāja. Novārgusi un piekususi. Domās no viņas atvadījos jau pēdējā ciemošanās reizē – pirms divām nedēļām.

 

Spļāviens sejā

Spļāviens sejā ir žests, kas apliecina izteiktu nicinājumu un naidu pret citu personu. Vissāpīgāk to saņemt bez pamatota iemesla no cilvēka, kas tika uzskatīts par labu draugu. Raudošajai meitai teicu, lai nenovēl tam cilvēkam sliktu, jo acīmredzot viņam ir kādas iekšējas problēmas. Dzīve pati visu saliks pa plauktiņiem.


Puse

Pusi sava mācību laika jau esmu nomācījusies. Šodien iesāku otru pusi. Vai nu entuziasms nav vairs tik liels kā pagājušajā gadā, vai arī izvēles lekciju piedāvājums nav tik saistošs kā vēlētos.


Bērni – laika rādītāji

Gadu ritējumu visizteiktāk var just, tiekoties ar sen neredzētu radu bērniem.

 

Dzīve pati visu saliek pa plauktiņiem

Mans minējums, ka dzīve pati visu saliks pa plauktiņiem, piepildījās pat ātrāk nekā domāju. Puisis, kurš meitai bez jebkāda pamatojuma iespļāva sejā košļājamo gumiju (varbūt tas bija kaut kāds stilīgs joks?), nākamajā dienā no augstskolas izņēma dokumentus.


Tumšo mēnešu ietekme

Vīrs: “Vai tu nejūti tukšumu?”

Es: “Jūtu jau mēnešiem ilgi. Nav jaunu iespaidu, un nav arī vēlmes nekur ārpus mājas iet.”


Rudaste

Agri no rīta pie 9-stāvu mājām, kas atrodas līdzās Ogres mežam, pāri ceļam centās pārskriet lapsa. Simtiem reižu esmu staigājusi pa šo mežu, bet neko vairāk par vāverēm un ežiem neesmu sastapusi. Bet te – lapsa pilsētā.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita NikitenkoTumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

 

Kad ceļam priekšā tiek likts koks, nemēģini to salauzt ar spēku. Neizdosies. Arī apejot koku, ieguvējs nebūsi. Labākais variants – mainīt iešanas virzienu.