Lietus pilieni

Pelēkums un lietus. Centos saskatīt skaisto arī šādā dienā. Staigāju pa mežu un priecājos, kā koku zarus izrotājuši lietus pilieni. 


Mitrumizturīgi apavi

Labas kvalitātes mitrumizturīgi apavi, manuprāt, ir sāpīga tēma.

Aizbraucu darīšanās uz Rīgu. Pie vienas reizes nolēmu meitai nopirkt zābakus, jo tagadējie vakar saplīsa. Iepriekšējā gadā meita nebija pierunājama uz labas firmas apaviem. Nopirku tādus, kas patika, toties ziemā gandrīz katru dienu kājas bija mitras. Nu beidzot zābaki neizturēja.

Pati ziemā valkāju zamšādas zābakus ar Gore-Tex ūdensizturīgo membrānu, kas iestrādāta apavu iekšpusē. Ideāli, jo slapjā laikā kājas vienmēr sausas. Protams, jārēķinās, ka labu firmu zābaki ir 1,5-2 reizes dārgāki, bet tas atmaksājas, jo savējos valkāju 3-4 sezonas.

Izbrīnīja fakts, ka daudzos Rīgas apavu veikalos nemaz nav nopērkami apavi ar iestrādātu Gore-Tex membrānu. Tikai zābaki ar Duo-Tex, Sympa-Tex un citiem Tex, kas mulsina pircējus. Pagājušajā gadā meitas zābaki bija ar atzīmi Duo-Tex, bet kā jau iepriekš rakstīju, slapjā laikā kājas vienmēr bija mitras. Kaut kā neticīgi izturos arī pret to, ka nokrišņus spēj atgrūst tāds brīnumlīdzeklis kā apavu aerosols pret mitrumu. 


Rudens istabā

Istabas citrusaugam sāk intensīvi krist lapas. Siltums un mitrums tam pietiek, taču gaismas pietrūkst, tāpat kā ārā augošajiem kokiem.

 

Slimnieka lielākais prieks

Dēls sasirdzis, tāpēc lielāko dienas daļu pavadīja gulšņājot. Kad gāju uz aptieku pakaļ zālēm, grāmatnīcas skatlogā pamanīju “Grega dienasgrāmatas” jaunāko izdevumu. Protams, ka nopirku, jo tā ir dēla vismīļākā grāmata. Kad viņš pamodās, līdzās ieraudzīja pārsteigumu. Sliktā pašsajūta vienā momentā pazuda. Priecīgs ķērās klāt grāmatas lasīšanai.


Latvijas karogs

Simtiem lāpu gaismas apmirdzēts, Ogres pilsētas centrā 20 m augstā mastā tika pacelts 5x10 m liels Latvijas karogs. Pirmais Latvijā.


Skolu reitinga absurds

Draudzīgā aicinājuma fonds publicējis 2015. gada skolu reitingu pēc iepriekšējā mācību gada centralizēto eksāmenu rezultātiem. Skolas sadalītas četrās kategorijās: ģimnāzijas, pilsētu vidusskolas, lauku vidusskolas un specializētās skolas. Mani izbrīnī fakts, ka netiek ņemts vērā eksāmenu kārtotāju skaits. Piemēram, pilsētas vidusskolu kategorijā 1. vietu ieņēmusi Alojas Ausekļa vidusskola, kurā eksāmenus kārtojis tikai 1 skolēns(!). Nesaprotu, kā šo skolu var salīdzināt, piemēram, ar Rīgas kultūras vidusskolu (16. vieta), kurā eksāmenus kārtojuši 68 skolēni?

Pēc kopējā visu Latvijas skolu reitinga iznāk, ka Alojas Ausekļa vidusskola ar 1 eksāmena kārtotāja rezultātu ieņem godpilno 2. vietu, un ierindojas uzreiz pēc Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, kurā eksāmenus kārtojuši 226 skolēni. Vai nav totāls reitinga absurds?


Latvijas karogs

Aizgāju paskatīties, kā Ogres centrā izskatās monumentālais karogs. 11. novembrī, kad tas svinīgi tika uzvilkts mastā, nebija stiprs vējš, tāpēc karogs izskatījās sašļucis un sabijies. Šodien vēja brāzmu laikā izbaudīju tā varenumu.


14. novembris, sestdiena

15.11.2015.

Dzimšanas dienas dāvana

Nolēmu vīram dzimšanas dienā uzdāvināt zivīgu dāvanu. Izstaigāju Rīgas lielveikalu, bet neko piemērotu neieraudzīju. Tā arī tukšām rokām atgriezos savā pilsētā. Bet pats smieklīgākais, ka meklēto dāvanu nopirku veikalā pie mūsu mājas. Tā ir auduma suvenīrzivs, kas papildinās vīra zivju kolekciju. 


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita NikitenkoTumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.
pārdomas 

 

Kad esi pieaudzis, tev pašam jāmāk tikt galā ar uztraukumu, bailēm, neziņu un sāpēm. Būs reizes, kad neviens tev neturēs roku un nečukstēs ausī nomierinošus vārdus.