Skolu reitinga absurds

Draudzīgā aicinājuma fonds publicējis 2015. gada skolu reitingu pēc iepriekšējā mācību gada centralizēto eksāmenu rezultātiem. Skolas sadalītas četrās kategorijās: ģimnāzijas, pilsētu vidusskolas, lauku vidusskolas un specializētās skolas. Mani izbrīnī fakts, ka netiek ņemts vērā eksāmenu kārtotāju skaits. Piemēram, pilsētas vidusskolu kategorijā 1. vietu ieņēmusi Alojas Ausekļa vidusskola, kurā eksāmenus kārtojis tikai 1 skolēns(!). Nesaprotu, kā šo skolu var salīdzināt, piemēram, ar Rīgas kultūras vidusskolu (16. vieta), kurā eksāmenus kārtojuši 68 skolēni?

Pēc kopējā visu Latvijas skolu reitinga iznāk, ka Alojas Ausekļa vidusskola ar 1 eksāmena kārtotāja rezultātu ieņem godpilno 2. vietu, un ierindojas uzreiz pēc Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, kurā eksāmenus kārtojuši 226 skolēni. Vai nav totāls reitinga absurds?

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko