Mana dienasgrāmata 2021

Ģimenes modeļa meklējumos

Šajā vasarā meita pa nedēļai dzīvoja divās ģimenēs. Līdz ar to radās iespēja salīdzināt, kas atšķirīgs – labāks vai sliktāks - katrā ģimenē, ieskaitot mūsējo. Solījās turpmāk no visiem paņemt labāko, kas noderētu, nākotnē veidojot savu ģimeni.


Čūsku lietus

Pastaigājoties gar mežmalu, uz ceļa dažādās vietās redzēju trīs čūskas. Vai nav tā kā par daudz vienai dienai?

Internetā uzmeklēju ticējumus par čūskām. “Ja mežā redz vairākas čūskas, tad būs lietus.” Vakarā lija.


Gaileņu (ne)raža

Citus gadus ap šo laiku saldētavā glabājās vairāki maisiņi ar vasarā salasīto gaileņu un beku ražu. Šobrīd saldētavu aizņēmušas tik vien kā divas mazas gailenītes. Šīs vasaras raža.


Noplukušās vecpilsētas

Palika skumji, izbraucot cauri vairākām Kurzemes pilsētām. Kā vecas sievas skrandainos ielāpu brunčos. Tik noplukušas vecpilsētas izskatās.

 

Čuža

Čužu purvs (pie Kandavas) ir vienīgā vieta Latvijā, kur savvaļā aug krūmu čuža jeb klinšrozīte. Tas ir rožu dzimtas krūms, kas Eiropā sastopams ļoti reti un aug ar dolomītiem un kaļķiem bagātās vietās.

Pats smieklīgākais, ka ieraugot šo augu sapratu, ka šis pats krūms kā dekoratīvs apstādījums sastādīts gar mūsu daudzīvokļu māju visu sešu kāpņu telpu garumā.


Pilsētā, kurā piedzimst vējš*

* 1973. gadā komponēta Imanta Kalniņa dziesma ar Māra Čaklā vārdiem.

Vējš izpurināja matus pēc saviem ieskatiem. Liepājas frizieris.

 

Nedaudz baisa sajūta - stāvēt zem vēja ģeneratora un skatīties augšup, kā virs galvas griežas trīs smagi asmeņi.

Liepājas Ziemeļu forti.


Ieilgušais Sprīdīša sindroms

Visi citi ir labi - tikai ne savējie. Visur citur ir labi - tikai ne savās mājās. Kad būs atgriešanās?


Atkal teātrī

Nemaz necerēdama, ka teātri pēc garā piespiedu atvaļinājuma būs jau atgriezušies ierastajā ritmā, no rīta visādam gadījumam ielūkojos to repertuāros. Pēc apraksta piesaistīja izrāde “Piekrišana” Dailē (vērtējumu lasīt šeit). Nopirku biļeti uz ģenerālmēģinājumu un vakarā jau baudīju mākslu. Kā pirms pusotra gada - bez maskas. Tikai pie ieejas bija jāuzrāda trīs papīrīši: personu apliecinošs dokuments, potēšanās sertifikāts un personalizēta biļete.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko

 

  autores atbalstam

 Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

 

Kad ceļam priekšā tiek likts koks, nemēģini to salauzt ar spēku. Neizdosies. Arī apejot koku, ieguvējs nebūsi. Labākais variants – mainīt iešanas virzienu.