Iepriekš esmu redzējusi Salvadora Dalī darbus Parīzē un Figeresā (Katalonijā), taču šī privātkolekcija atšķīrās. Daudzas lietas man bija kā atklājums, piemēram, olimpiādes medaļas, kārtis un litogrāfijas uz zīda. No dizaina priekšmetiem visvairāk patika sieviešu rokassomiņa, kuras ārpusē iestrādāts lukturītis tumšākiem vakariem, bet somas iekšpusē – atverams plauktiņš ar spogulīti un speciālu vietu smaržas pudelītei un lūpu krāsai.

Izstāde skatāma Rīgas Mūsdienu mākslas centrā, kas atrodas līdzās Rīgas Valsts 1. ģimnāzijai. Ēkas 1. stāvā šobrīd iekārtota Okupācijas muzeja pagaidu ekspozīcija.


Katru gadu, godinot Latviju, manā pilsētā notiek krāšņs svētku salūts. Šogad aptuveni 10 minūtes gaisā tika zīmēti dažādu krāsu uguns ziedi.


Gaismas festivāls, kas dažu dienu garumā jau septīto gadu pēc kārtas priecē Rīgas iedzīvotājus un viesus, manuprāt, šogad izdevies krāšņāks un interesantāks par iepriekšējiem gadiem. Vismaz bija daži gaismas objekti, kas mūsu ģimenei ļoti patika. Atbraucot mājās, katram bija jānosauc, viņaprāt, labākais piecinieks. Pēc tam tika saskaitīti punkti un, lūk, kāds sanāca vietu sadalījums:

1.

„Gaismas cirks”  Zigfrīda Annas Meirovica bulvārī 10

 

2.

Spīdošā parāde „Gaismas slepenā dzīve” Vecrīgā

 

3. 

„Ceļojums krāsaino pasaku pasaulē” Doma laukumā

„Saliedētās zivis” Kronvalda parkā, Rīgas Kongresu nama fasāde

 

4.

„Cilpu Lū” Esplanādē

 

5.

„Cosmogole” Aspazijas bulvārī 3, Latvijas Nacionālās operas skvērs

 


Izstāde „Tutanhamona dzintars” muzejā „Rīgas Birža”

15.11.2014.

Izstādes nosaukums ir vilinošs, jo jaunā faraona Tutanhamona vārds sabiedrībai plaši pazīstams. Tomēr man šķiet, ka šoreiz tas izmantots reklāmas nolūkos, jo reāli izstāde nav saistīta ar Tutanhamona dārgumiem. Te no dažādu valstu muzeju krājumiem atceļojuši trauki, mūmiju maskas, statuetes un pat sarkofāgs. Vienā telpā izlikti daži tā laika dzintara rotājumi (kaklarota, diadēma u.c.), jo tiek uzskatīts, ka faraona dārgumu vidū bija vairāki priekšmeti, ko rotāja dzintars. Man personīgi no visiem izstāžu eksponātiem visvairāk patika Napoleona laika gravīras par Ēģiptes tēmu. Pie tam šī ekspozīcija nāk no Latvijas Universitātes bibliotēkas kolekcijas.

Galvenajā izstāžu zālē valda tumsa, tāpēc rodas sajūta, ka atrodies kapenē. Lai tumsā nepazustu sienu gleznojumi, tie izgaismojas ar kustīgiem gaismas apļiem.

Vienā no muzeja telpām uzstādīts liels ekrāns – interaktīvā spēle „Vārti uz Ēģipti”. Diemžēl viens trūkums (manuprāt – liels),  - nav sīkāk paskaidrots, kā šo spēli spēlēt. Varbūt jaunākajai paaudzei tas ir pašsaprotami, bet vecākiem cilvēkiem tas var šķist sarežģīti. Uzvilku 3D brilles un ar rokas kustību virtuālajā telpā mēģināju priekšmetiem „pieskarties”, lai tos „paņemtu”. Vai nu tehnika pievīla, vai arī nepareizajā vietā stāvēju, bet nomocījos kādas 5 minūtes. Priekšmetus „paņemt” neizdevās un līdz ar to neuzzināju sīkāk par dažiem izstādes eksponātiem.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita NikitenkoTumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

 

Kad ceļam priekšā tiek likts koks, nemēģini to salauzt ar spēku. Neizdosies. Arī apejot koku, ieguvējs nebūsi. Labākais variants – mainīt iešanas virzienu.