Čaukstošās lapas

Atceroties bērnību, mežā pabradāju pa čaukstošu lapu paklāju. 


Dīvāndiena

Gandrīz visu dienu pavadīju, sēžot uz dīvāna ar datorgaldiņu klēpī. Biju nolēmusi zirnim veltīt vairāk laika. Paralēli pa TV skatījos iepriekšējo dienu raidījumu ierakstus (Lattelecom pakalpojums). 


20. oktobris, otrdiena

20.10.2015.

(Ne)veselība

Nekādi nespēju savākt kārtībā savu organismu. (Ne)veselība mani moka jau no septembra sākuma. Šogad kaut kā ļoti izteikti parādās mana profesionālā kaite – problēmas ar balseni.


Vai laiks mūs maina?

Sievietes būtība.

Akmens laikmetā sievietes rūpējās par mājokli un bērniem.

Viduslaikos sievietes rūpējās par mājokli un bērniem.

Mūsdienās sievietes rūpējas par mājokli un bērniem.

 

Vīrieša būtība.

Akmens laikmetā vīrieši medīja.

Viduslaikos vīrieši kā bruņinieki piedalījās karos.

Mūsdienās vīrieši medī un iekaro svešas zemes galvenokārt datorspēlēs.

 

Izlietu ūdeni nesasmelsi

Nožēloju, ka nemācēju pateikt sev laicīgi stop!, izpļāpājoties skolēniem to, par ko mierīgi varēju arī noklusēt. Pēc tam no situācijas mēģināju viltīgi izlavierēt, tomēr nepatīkamā sajūta mani nepameta. Visam treknu punktu pielika drosmīga skolniece, kas pēc stundas pienāca man klāt un aizrādīja (!), ka man nevajadzēja stāstīt to, ko pastāstīju. Visu cieņu! Bērns nebaidījās norādīt uz pieaugušā kļūdu.


Mūzikas varā

Visi četri izbaudījām fantastisku Ogres mūzikas skolas 55-ajai gadadienai veltītu koncertu, kurā klausītājiem kā dāvana tika pasniegti divi pavisam jauni kolektīvi: Ogres mūzikas skolas simfoniskais orķestris un Ogres simfoniskais orķestris. Pirmajā vijoli spēlēja dēls, bet otrajā flautu spēlēja meita.

Tā kā dēls vēl mācās mūzikas skolā, tad pats par sevi saprotams, ka viņš uzstājās. Lielāks prieks bija par meitu. Viņa mūzikas skolu absolvēja 2012. gadā, bet pēc tam vēl divus gadus papildus apmeklēja flautas nodarbības. Kad pagājušajā gadā sāka mācīties Rīgā, intereses mainījās, un flauta tika pamesta novārtā. Vairāk kā gadu viņa tai pat nepieskārās. Par to ļoti pārdzīvoju, jo meita flautai bija veltījusi 9-us savas dzīves gadus un spēlēja diezgan labā līmenī. Šajā septembrī flautas skolotāja piedāvāja viņai kā absolventei uzstāties mūzikas skolas jubilejas koncertā. Trīs nedēļu laikā meita sagatavoja solo priekšnesumu, kā arī sāka spēlēt Ogres simfoniskajā orķestrī. Bet man vispatīkamākā ziņa bija tā, ka viņa nolēmusi atsākt apmeklēt flautas nodarbības. 


Brīvlaika gaidās

Visu dienu skolā bija jūtama brīvlaika vēsma. Pēdējās stundās bērni vairs nespēja mierīgi nosēdēt.


Mūsu dzintars

Latvijas daba saulē mirdzēja kā zeltaini brūns dzintars. 


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita NikitenkoTumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.
pārdomas 

 

Nestāsti citiem to, ko nevēlies, lai noskaustu. Klusēšana - zelts.