Ģimenes pastaiga

Jau nedēļas vidū bērnus piekodināju, ka šī svētdiena jāatvēl ģimenes kopā būšanas pasākumiem. Lai arī ar gariem zobiem, tomēr meita un dēls piekrita. Tā mēs visi četri šodien devāmies pastaigā pa mežu. Agrāk to darījām visai bieži, bet, bērniem pieaugot, ģimenes pastaigas kļuvušas reta parādība.


Ziemas riepas

Aizbraucu uz servisu un mašīnai laicīgi nomainīju ziemas riepas. Vēl joprojām atceros, kā pirms vairākiem gadiem vīrieši par manu laicīgumu ierēca. Toreiz divas dienas vēlāk uzsniga pirmais sniegs, un pie servisa veidojās garas rindas. Tajā dienā par viņiem ierēcu es.

 

Pieteikums blogu topam

Nosūtīju pieteikumu firmai Gemius, kas divas reizes gadā (aprīlī un novembrī) bez maksas veic blogu topa mērījumus. Lai arī apzinos, ka būšu topa apakšgalā, nolēmu tik un tā pieteikties, jo labāk ir būt kaut vai pēdējam nekā nebūt nemaz. Tikai tādā veidā varu pamazām virzīties uz priekšu un kļūt atpazīstamāka.


Zīlītes

Katru gadu meita pie mūsu guļamistabas loga izkar putnu barotavas. Patīkami brīvdienu rītus pavadīt siltā gultā un vērot, kā gar logu lidinās zīlītes. Bijušas pat reizes, kad pie barotavām vienlaicīgi pulcējas kādi desmit putniņi. Visaktīvākais periods ir oktobris, novembris un decembris. Aukstajos ziemas mēnešos viņas te atlido reti.


Mācību priekšmetu derīgums nākotnē

Frāzi “Man matemātika (vizuālā māksla, fizika, ķīmija, literatūra u.c.) dzīvē nebūs vajadzīga!” bieži vien izmanto skolēni kā attaisnojumu savam slinkumam. Tādās reizēs skolotājam jābūt gatavam uz prettriecienu. Viņam jāmāk ar piemēriem pastāstīt, kādā profesijā vai pat ikdienas situācijā zināšanas, kas iegūtas konkrētajā mācību priekšmetā, noderēs. Vēl ir jāatceras, ka mācību priekšmetos tiek apgūta ne tikai teorija, bet tiek attīstītas arī tādas īpašības kā radošums, loģiskā domāšana, pacietība, precizitāte, uzmanības noturēšana, spriestspēja, informācijas sistematizēšana, uzstāšanās auditorijas priekšā u.c.


Mobilais telefons

Visi mobilie telefoni, kas kalpojuši dēlam, pārmantoti no citiem ģimenes locekļiem. Vispirms telefonu lietoju es vai vīrs, tad meita, bet pēc tam tas nodots dēla īpašumā. Var teikt, ka dēls visus ģimenē iegādātos telefonus novalkāja līdz galam. Šodien pienāca tāda gala diena kārtējam no rokas rokā dotajam telefonam. Nekas cits neatlika, kā braukt uz veikalu pēc jauna. Pats smieklīgākais, ka meitai rīt dzimšanas diena, bet dēls šodien tika pie dārgas dāvanas un visu vakaru jutās, it kā dzimšanas diena būtu viņam.


Dzimšanas dienas dāvanas

Iedomājos, ka no rīta, steidzoties uz vilcienu, meitai nebūs laika salīmēt īpatnējo dzimšanas dienas apsveikuma kartīti (skat. šeit), tāpēc uzdāvināju to naktī - precīzi pulksten 00:00.

Kaut arī meita zināja, kas būs dāvanā, jo telefona atmiņas karti kopīgi nopirkām vakar, viņa tik un tā palūdza to noslēpt, kā esam darījuši ar visām viņas dzimšanas dienas dāvanām bērnībā. Šorīt, sekojot no vienas norādes līdz otrai, telefona atmiņu karte tika veiksmīgi atrasta. (Idejas, kā noslēpt dāvanas, var atrast šeit.)


Gludināmais dēlis

Braucu mašīnā un klausījos radio. Tika reklamēts gludināmais dēlis pa 50 eiro. Tai mirklī man ienāca prātā meitas pārliecinošā runa, ka, studējot augstskolā, viņa Rīgā īrēs dzīvokli. Protams, ka mēs ar vīru par to netaisāmies maksāt. Tāpēc ar nepacietību gaidu mirkli, kad meita pati sāks pelnīt un pēkšņi sapratīs, ka par algu knapi spēj sevi pabarot un nomaksāt dzīvokli. Jauni tērpi rādīsies tikai sapņos. Un tāds gludināmais dēlis pa 50 eiro viņas dzīvē varbūt ienāks tikai pēc 10 darba gadiem. Līdz tam nāksies gludināt uz parasta grīdas dēļa :)

 

Katram sava brīvdiena

Šodien katrs mūsu ģimenē atpūtās savādāk. Dēls ar vīru brauca uz Rīgu skatīties filmu "Labirinta skrējējs: Ugunskristības" (esot viduvēja; no 10 ballēm novērtēja uz 6). Meita ar draugiem svinēja vakardienas dzimšanas dienu. Bet es… No rīta 5 stundas pavadīju Rīgā grāmatvedības kursos un, atbraukusi mājās, turpināju rēķināt grāmatvedības uzdevumus līdz pat 9-iem vakarā.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita NikitenkoTumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.
pārdomas 

 

Kad esi pieaudzis, tev pašam jāmāk tikt galā ar uztraukumu, bailēm, neziņu un sāpēm. Būs reizes, kad neviens tev neturēs roku un nečukstēs ausī nomierinošus vārdus.