Asaras

Skatoties romantiskas filmas vai teātra izrādes, kā arī lasot romantiska satura grāmatas, sievišķīgās emocijas sit augstu vilni, un tas ir pilnīgi normāli, ja kādā brīdī acīs sariešas asaras. Taču tā, manuprāt, nav īsta raudāšana, bet tikai tāda apraudāšana.

Par īsto raudāšanu var runāt tikai tad, ja to izraisījušas skumjas un bēdas, kas skar tevi pašu. Sen nebiju tā pa īsam raudājusi. Šodien nenoturējos. Lai tuvinieki nepamanītu un nesāktu uztraukties, iegāju dušā. Ilgi mazgājos. Manas asaras sajaucās ar krāna ūdeni un aiztecēja kanalizācijā. Kā samazgas. Kā kaut kas netīrs un nevajadzīgs.

Vēlāk internetā izlasīju, ka emocionālās asaras tiek pielīdzinātas antidepresantiem, jo tās palīdz izvadīt no cilvēka organisma stresa hormonus, kas ir galvenie uztraukuma un nomāktības vaininieki. Ja stresa hormoni netiek izvadīti, to koncentrācija ar laiku var sasniegt pat toksisku līmeni, nelabvēlīgi ietekmējot imunitāti un citus bioloģiskos procesus. 

 

Saite

Mans skumju iemesls ir attiecības ar meitu. Arvien vairāk jūtu, ka viņa pieaug, kļūst neatkarīga un attālinās. Visus šos gadus mūs vienoja neredzama saite, taču pēdējā laikā šī saite ir pamatīgi padilusi un turas tikai uz dažiem diedziņiem. Bet varbūt vairs nemaz nav?


5. oktobris, pirmdiena

05.10.2015.

Dzīves jēga

Lasīju Jannes Telleres grāmatu “Nekas”, kurā pusaudži meklē savu dzīves jēgu (skat. recenziju). Atceros, kā pati 16 – 20 gadu vecumā par to bieži aizdomājos. Taču gadiem ritot, šis jautājums pārstāja eksistēt, jo sapratu, ka mana dzīves jēga ir ģimene.


Brrrrrrrr!

Pirmā rudens diena, kad termometra stabiņš naktī noslīdēja līdz 00C.

Pirmā rudens diena, kad ar skrāpi nācās tīrīt aizsalušos mašīnas logus.

Pirmā rudens diena, kad vājais akumulators pievīla dažas pagalmā stāvošās mašīnas.

Pirmā rudens diena, kad kurpēs sala kājas.

Pirmā rudens diena, kad nācās vilkt cimdus.

Pirmā aukstā rudens diena.

Un šitā vēl jādzīvo vismaz 6-us mēnešus! Brrrrrrrr!

 

Rudens mētelis

Tirdzniecības centrā “Alfa” meklēju rudens mēteli. Biju nolēmusi šoreiz pirkt, nevis pati šūt. Diemžēl nācās secināt, ka izvēle trūcīga, jo pārsvarā pārdodas melni, pelēki un smilšu krāsas mēteļi. Bet man gribas kaut ko krāsaināku un interesantāku. Nekas cits neatlika, kā izstaigāt vairākus Rīgas centra audumu veikalus. Nāksies vien šūt pašai.


Alga kā pārsteigums

Ik gadu oktobra sākums, kad skolotāji saņem savu pirmo algu, ir pārsteigumu pilns. Tas tāpēc, ka viņi iepriekš nezina, cik liela būs alga. Piemēram, manā skolā notarificētās stundas skolotāji uzzina tikai no oktobra algas lapiņām.

 

TV raidījumu reklāmas

Pirms dažām dienām abas ar meitu smējāmies par divām TV raidījumu reklāmām, kas sekoja viena pēc otras. Pirmā reklāma: “Saimnieks meklē sievu”. Otrā reklāma: “Suns meklē mājas”.  Samainīju vārdus vietām un sanāca jauni meklēšanas raidījumi: “Saimnieks meklē mājas” un “Suns meklē sievu”. Vai nav jauki?


Vienīgais siltums

No siltās gultas negribas līst laukā ne jau tāpēc, ka miegs nāk, bet gan tāpēc, ka dzīvoklis auksts.

 

Zīlītes

Gar logiem jau sāk lidināties zīlītes. Tas nozīmē, ka tuvākajās dienās būs jāsagatavo barotavas.


Nekaunība

Skolā sastrīdējos ar pusaudzi, kurš atļāvās pret mani diezgan nekaunīgi izturēties. Saprotu, ka hormonu ietekmē notiek krasas garastāvokļa svārstības, un līdz ar to rodas arī uzvedības problēmas, tomēr jābūt kaut kādai robežai, kuru pārkāpt nebūtu vēlams.


Siltie radiatori

Ārā jau vairākas naktis temperatūra zem 00C, tāpēc ar patiesu prieku uztvēru ziņu, ka tiek pieslēgta apkure. Beidzot dzīvoklī ir patīkams siltums un, staigājot basām kājām, nesalst vairs pēdas.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita NikitenkoTumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.
pārdomas 

 

Nestāsti citiem to, ko nevēlies, lai noskaustu. Klusēšana - zelts.