Uzdevums. No sava vārda un uzvārda pirmajiem burtiem (iniciāļiem) izdomāt vārdus, lai tie veidotu daudz maz saistošu savienojumu. Attēlot to zīmogā.

 

 Darbi no personīgā arhīva (paraugi zīmēti uz datora):

 Vecums: 10.-12. klase

 Darba ilgums: 2 mācību stundas

 Nepieciešamie materiāli: A4 formāta papīra lapa; parastais zīmulis; dzēšgumija. Pēc izvēles: lineāls; cirkulis; melna flomāsterveida pildspalva; krāsu zīmuļi.


Plakāts. Burti

15.03.2017.

 Uzdevums: Izvēlēties vienu no dotajiem uzrakstu variantiem un izveidot plakātu. Papīra lapa var atrasties gan vertikālā, gan horizontālā stāvoklī. Plakātam jābūt melnbaltam (var būt arī pelēkā krāsa) un ar vienu izvēlēto krāsaino krāsu.

     Monstru kari

Jūras dzelmē

Mūzikas varā

Manas fantāzijas

     Augu uzbrukums

Kas dārzā?

Burtu deja

Pasaku zeme

     Lielais sprādziens

Pavasara dvaša

Dzīvie burti

Spēlēsim paslēpes!

 

 Skolēnu darbi:

 Vecums: 5.-12. klase (kā paraugi izmantoti 8., 9. un 12. klases skolēnu darbi)

 Darba ilgums: 3-4 mācību stundas 

 Nepieciešamie materiāli: A3 formāta papīra lapa; parastais zīmulis; dzēšgumija. Pēc izvēles: lineāls (vēlams 30 cm); cirkulis; melna flomāsterveida pildspalva; flomāsters (marķieris); krāsu zīmuļi; tuša (tušas darbiem ota, trauciņš, salvete un avīze darba virsmas noklāšanai). 1. uzdevums. Uz rūtiņu lapas pa rūtiņām uzrakstīt savu vārdu. Rūtiņas izkrāsot.

 2. uzdevums. Uz rūtiņu lapas ar telpiskiem burtiem uzrakstīt savu vārdu. Ietonēt skaldnes.

 3. uzdevums. Uz rūtiņu lapas uzzīmēt četrus kubus un tajos uzkonstruēt telpiskus burtus (vēlams, lai veidotos vārds, kurā nav vienādu burtu). Liekās kuba šķautnes izdzēst. Ietonēt burtu skaldnes.

 

 Skolēnu darbi:

1. uzdevums

 

2. uzdevums

 

3. uzdevums

 

 Vecums: 6. klase (1. uzdevums); 7. klase (2. uzdevums); 8. klase (3. uzdevums)

 Darba ilgums: 1. un 2. uzdevumam  - 1 mācību stunda; 3. uzdevumam – 2 mācību stundas.

 Nepieciešamie materiāli: A4 formāta rūtiņu lapa (1. un 2. uzdevumam), A3 formāta rūtiņu lapa (3. uzdevumam), grafīta zīmulis, dzēšgumija, lineāls, krāsu zīmuļi (pēc izvēles).


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita NikitenkoTumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.
pārdomas 

 

Cik daudz sava laika nākas iztērēt, darot to, ko vajag, nevis to, ko gribas?