1. uzdevums. Uz rūtiņu lapas pa rūtiņām uzrakstīt savu vārdu. Rūtiņas izkrāsot.

 2. uzdevums. Uz rūtiņu lapas ar telpiskiem burtiem uzrakstīt savu vārdu. Ietonēt skaldnes.

 3. uzdevums. Uz rūtiņu lapas uzzīmēt četrus kubus un tajos uzkonstruēt telpiskus burtus (vēlams, lai veidotos vārds, kurā nav vienādu burtu). Liekās kuba šķautnes izdzēst. Ietonēt burtu skaldnes.

 

 Skolēnu darbi:

1. uzdevums

 

2. uzdevums

 

3. uzdevums

 

 Vecums: 6. klase (1. uzdevums); 7. klase (2. uzdevums); 8. klase (3. uzdevums)

 Darba ilgums: 1. un 2. uzdevumam  - 1 mācību stunda; 3. uzdevumam – 2 mācību stundas.

 Nepieciešamie materiāli: A4 formāta rūtiņu lapa (1. un 2. uzdevumam), A3 formāta rūtiņu lapa (3. uzdevumam), grafīta zīmulis, dzēšgumija, lineāls, krāsu zīmuļi (pēc izvēles).

 

 Metodiskie ieteikumi 1. un 2. uzdevumam:

1. Uzzīmē burtu (1. uzdevumā), bet pēc tam veido tā biezumu (2. uzdevumā).

burts bez biezuma

burts ar biezumu

2. Telpiskos burtus 2. uzdevumā labāk zīmēt taisnus nevis liektus, jo tad būs vieglāk uzzīmēt burtu biezumu.

burts ar taisnām līnijām

burts ar liektām līnijām

 

 Metodiskie ieteikumi 3. uzdevumam:

1. Vispirms uzzīmē kuba paraugu un ietonē visas trīs tā skaldnes. Kuba augstums un garums pretskatā 10x10 rūtiņas. Kuba biezums – 4 rūtiņu diagonāles.

2. Uzzīmē vēl vienu kubu un tajā iekonstruē burta paraugu. Lai būtu vieglāk to izdarīt, burtu sāk konstruēt kuba priekšējā skaldnē un tikai pēc tam kuba labajā un augšējā skaldnē. Burta skaldnes ietonē tāpat kā 1. paraugā kuba skaldnes.

3. Uz A3 formāta rūtiņu lapas vai rūtiņu burtnīcas atvēruma uzzīmē četrus kubus vienu aiz otra. Starp tiem atstāj divu rūtiņu atstarpi. Izdomā vārdu no četriem burtiem, kurā neatkārtotos vienādi burti. Iekonstruē kubā burtus. Liekās kuba šķautnes izdzēš. Ietonē burtu skaldnes.

Piemēri: JŪRA, ELPA, ROKA, ACIS, ZARS, SAMS, BURA, MUŠA, SULA, NAGI u.c.

 

 Piezīme.

Šo uzdevumu biju iedevusi 7-tās klases skolēniem. Diemžēl daudziem tas šķita par sarežģītu, jo viņiem grūti izprast burtu telpiskumu. 

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko