Darbu idejas:

Iespaidojoties no slavenu mākslinieku darbiem, portretus var veidot dažādos stilos.

 Vecums: 1.-2. klase

 Uzdevums: A3 formāta akvareļu papīru noklāt ar krāsainiem četrstūrainiem laukumiem. Izmantot akvareļu krāsas. Kad krāsa pilnībā nožuvusi, ar melnu flomāsteru uzzīmēt portretu.

 Vecums: 3.-4. klase

 Uzdevums: Uz A3 formāta papīra uzzīmēt cilvēka portretu ar katliņu galvā. Sejas vietā uzzīmēt jebkādu augli vai dārzeni. Neaizmirst aizpildīt fonu. Izmantot eļļas pasteļkrītiņus vai guašas krāsas.

 Vecums: 1.-4. klase

 Uzdevums: Uz A3 formāta papīra ar flomāsteriem uzzīmēt cilvēka portretu, kas sastāv no augļiem un dārzeņiem.

 

 Vecums: 9.-12. klase

 Uzdevums: Iespaidojoties no pop-art mākslinieka Endija Vorhola darbiem, uz datora pārveidot savu portretu.

 Vecums: 5.-6. klase

 Uzdevums: Uz A3 formāta papīra uzzīmēt portretu. Izkrāsot to neierastās krāsās, piemēram, matus – zaļus u.tml. Izmantot guašas krāsas vai eļļas pasteļkrītiņus.

 Vecums: 10.-12. klase

 Uzdevums: Iespaidojoties no pop-art mākslinieka Roja Lihtenšteina darbiem, uz A4 formāta papīra uzzīmēt rastrainu (ar aplīšiem) portretu. Izmantot krāsu zīmuļus.

 Vecums: 7. klase

 Uzdevums: Iespaidojoties no Pablo Pikaso darbiem, uz A3 formāta papīra uzzīmēt dekoratīvu portretu. Izmantot eļļas pasteļkrītiņus. Pablo Pikaso portretu kolekciju var aplūkot šeit.

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko

 

  autores atbalstam