Mašīna ar pašdarinātu numuru, kas nofotografēta Ķegumā.


   Lai uzšūtu apģērbu vai interjera elementu, nepietiek tikai ar audumu. Ir nepieciešami dažādi šūšanas materiāli un piederumi: diegi, apdares lentes, mežģīnes, gumijas, aizdares elementi un citi sīkumi.

 

1. lappusē - Aizdares un savienojošie elementi

2. lappusē - Apdares lentes

3. lappusē - Speciālās lentes

4. lappusē - Gumijas

5. lappusē - Rotājošie elementi

6. lappusē - Palīgmateriāli

 

 

Aizdares un savienojošie elementi

 

Poga

Pogas paredzētas izstrādājumu aizdarei vai dekoratīvai apdarei. Nopērkamas plastmasas (1a), koka (1b), metāla (1c), ar ādu vai audumu apvilktas (1d), pītas (1e) un pat aptamborētas pogas (1f).

 

1a             1b 

1c                          1d

 1e                      1f

 

Pogas mēdz būt ar “kājiņu”, ar caurumiņiem un iekniedējamas/ieskrūvējamas (piemēram, metāla pogas džinsa izstrādājumiem - 1c). Katra veida poga pie izstrādājuma tiek piešūta vai piestiprināta atšķirīgi. Dotajos attēlos parādīts, kā piešuj pogu ar “kājiņu” un pogas ar diviem vai četriem caurumiņiem (2). Kā dekoratīvu elementu var izmantot vairākas vienu virs otras uzšūtas pogas.

2


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko

 

  autores atbalstam

 


Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.
pārdomas 

 

Sēdēšana pie datora trenē tikai roku pirkstus. Kaut gan dažreiz - arī smadzenes.