Mana dienasgrāmata 2019

Neredzamība

Ziemassvētku naktī apkārtni apņēma tumsa, līņāja lietus un lielceļu klāja miglas vāli. Braucot ar mašīnu, ceļa vidusdaļā bija redzamas vien dažas sadalošo līniju baltās strīpiņas.

 

Ogres centrs

Ogres Zelta liepu aleja izskatās brīnišķīga pat lietū.

Ogres centrs Ziemassvētku naktī.


Ēšanas kāre

Jau vairākas dienas mani nomoka nežēlīga ēšanas kāre. Visu dienu to tik vien daru, kā ēdu, ēdu, ēdu. Rezultāts tam visam jūtams, līdzko uzkāpju uz svariem.


Dabas toņu skaistums

Neskatoties uz to, ka līņāja, apmetu palielu loku gar Daugavu. Lai gan šķiet, ka visapkārt valda pelēcība, dabā saskatāms dzelteno, brūno un zaļo toņu skaistums.

Daugava pretim Ogres Trikotāžas kombinātam.


Divas prēmijas, divi dažādie darba novērtējumi

Pirms Ziemassvētkiem gandrīz visās darba vietās tiek izmaksātas prēmijas. Arī es tiku pie tādas – 54 eiro (pirms nodokļiem). Nekas jau īpašs tas nav, bet skolotāji laikam vairāk nav pelnījuši. Skumji atzīt, bet divdesmit skolā nostrādāto gadu laikā esmu kļuvusi pieticīga attiecībā pret šādiem valsts dāvinājumiem.

Toties šodien kā no zila gaisa nokrita cita, negaidīti liela Ziemassvētku “prēmija” – 557 eiro – no Latvijas autoru biedrības par manu 17 grāmatu izsniegumu (publisko patapinājumu) bibliotēkās. Iespējams, ka tā summa sakrājusies par laika posmu no 2006. gada, jo savas nezināšanas dēļ tikai šī gada sākumā aizpildīju iesniegumu par visām savām grāmatām.

Piezīme, kas rakstīta 30.12.2019. Uzzināju, ka šī autoratlīdzības summa ir tikai par 2018. gadu. Tas nozīmē, ka likumu nezināšanas dēļ esmu valstij uzdāvinājusi 12 gadu laikā nopelnīto autoratlīdzību par lasītājiem izsniegtajām manām grāmatām bibliotēkās. Skumji, ka izdevniecības “Zvaigzne ABC” redaktori par publisko patapinājumu ne reizi man nebija pieminējuši, kaut šajā izdevniecībā no savām 17 grāmatām izdevu 15.


Laiks, kas nepaliek atmiņā

Līdz trīs gadu vecumam mamma bērnam velta visvairāk sava laika. Tikai žēl, ka bērns no šī dzīves posma neko gandrīz neatceras.


Diplomdarba varā

No desmit diplomdarba nodaļām pabeidzu rakstīt sesto.


Ragavas taisa vasarā, bet vasaras ceļojuma maršrutu sāk domāt ziemā

Uzsāku vākt informāciju par dažādiem apskates objektiem Vācijas un Polijas ziemeļos. Šodien “iepazinu” skaisto Vācijas Rīgenas salu.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko

 

  autores atbalstam

 Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

 

Kad ceļam priekšā tiek likts koks, nemēģini to salauzt ar spēku. Neizdosies. Arī apejot koku, ieguvējs nebūsi. Labākais variants – mainīt iešanas virzienu.