Mana dienasgrāmata 2019

19. februāris, otrdiena

22.02.2019.

Auto, auto, autombili, Tevis dēļ…*

Aizbraucu uz apdrošinātāju piedāvāto auto servisu, lai atrādītu vakar ielauzto bamperi. Kāds bija mans pārsteigums, kad uzzināju, ka mašīnas priekšējais bamperis izgatavots no plastmasas, nevis no metāla. Bamperis taču skaitās triecienu absorbējošā detaļa. Un no plastmasas? Kas tā par mašīnu - rotaļu, vai?

Pie vienas reizes apjautājos, vai servisā varot noņemt rūsu no priekšējiem spārniem (detaļa virs priekšējiem riteņiem) un tos pārkrāsot. Ieteica labāk nomainīt jaunus, jo rūsa jau stipri ieēdusies.

Nezinu, kā man ienāca prātā, bet, atgriezusies no servisa, nolēmu rūsas traipu ar pirkstu nedaudz patīrīt. Un izbakstīju caurumu. Tagad manai mašīnai ir salauzts priekšējais bamperis un vadītāja pusē rūsas izēsts caurums.

 *Raimonda Paula dziesma no kinofilmas “Dāvana vientuļai sievietei”.

 

Publiskais patapinājums

Pavisam nejauši pirms dažām dienām uzzināju par publiskā patapinājuma eksistenci. Kopš 2006. gada autoriem iespēja saņemt atlīdzību par savu darbu izsniegumu bibliotēkās, un šis patapinājums tiekot maksāts no valsts budžeta. Es savas nezināšanas dēļ profukala (palaidu garām) 12 gadus.

Latvijas autoru biedrībā “Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūra” (AKKA) uzrakstīju iesniegumu un aizpildīju info par visām savām 17 grāmatām. Domāju, ka gada laikā summa nekāda lielā jau nesavāksies, bet labāk ir kaut kas, nekā nekas.


Burvju flauta

Pēdējo reizi flautu meita spēlēja, kad mācījās 10. klasē. 4 gadi pilnīga klusuma, un šodien notika brīnums. Izvilka no plaukta nošu materiālus un aptuveni stundu spēlēja agrāk mācītos skaņdarbus. Sēdēju līdzās viesistabā uz dīvāna un izbaudīju šo burvīgo mirkli, it kā būtu atgriezusies pagātnē, kad mana mazā meitiņa mācījās vēl mūzikas skolā.

 

Plakāts

Vadība palūdza izgatavot skolas reklāmas plakātu. Tas man bija kā izaicinājums, jo tik lielu formātu – A1 – Photoshopā vēl nebiju iemēģinājusi.


Olimpiāde

Visa diena noritēja skolas vizuālās olimpiādes gaisotnē. Priecājos, ka skolēni olimpiādi uztver kā iespēju dažu stundu garumā radoši padarboties, tādā veidā atpūšoties no skolas ikdienas.


Attiecības ar meitu

Izskatās, ka meita pēdējā gada laikā tikusi vaļā no ieilgušajām pusaudzes pretrunām ar vecākiem un ģimeni. Iekšēji esmu tik laimīga, ka mūsu attiecības iestūrējušas vecajā gultnē.


Sniegs

Pēc lietiem un atkušņiem šorīt daba dāvāja sniegu, taču ne tik daudz, lai varētu iet slēpot. Mazliet jau sacerējos.


Bezjēdzīgās brīvdienas

Pēdējos mēnešos man nepatīk brīvdienas, jo tās ir bezjēdzīgas. Sliktā laika dēļ nākas notupēt mājās.


Sarma

Pirms 7-iem no rīta viss ceļš mirdzēja, it kā to klātu zaigojoši, sudrabaini dimantiņi. Izejot no mājas, pat samulsu no skaistuma.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita NikitenkoTumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

 

Kad ceļam priekšā tiek likts koks, nemēģini to salauzt ar spēku. Neizdosies. Arī apejot koku, ieguvējs nebūsi. Labākais variants – mainīt iešanas virzienu.