Zirgs

30.04.2015.

Zirga gatavošanas gaita līdzīga kā sivēnam. Zirga pakavi veidoti, kāju apakšdaļu aptinot ar izplucinātu melnu vilnu un ar filcēšanas adatu to vienmērīgi sadurstot. Līdzīgi no melnas izplucinātas vilnas darinātas arī zirga krēpes. 


Gailenes

30.04.2015.

 

1. Nelielu vilnas piciņu izplucina. Tad ar abām plaukstām to viegli saspiež (līdzīgi kā veidojot sniega piku) un iegūst apaļīgu formu – cepurītes sagatavi.

 

2. Uz galda novieto porolona sūkli (biezums aptuveni 5 cm), bet uz tā – cepurītes sagatavi. Durstot vilnā ar filcēšanas adatu, izveido plakanu “mākonīti” – sēnes cepurīti. Lai “mākonīša” maliņas veidotos biezākas, tās filcējot nedaudz noloka.

 

3. No nelielas vilnas piciņas uzfilcē sēnes kātiņu. Lai kātiņu būtu vieglāk piestiprināt pie cepurītes, tā augšējo daļu atstāj izplucinātu. Ja vēlas, kātiņa apakšējā daļā izveido sūnu paliekas. To dara šādi: uz kātiņa uzklāj izplucinātu zaļu un brūnu vilnas pikucīti un piefilcē, durstot ar filcēšanas adatu.

 

4. Pie cepurītes piefilcē kātiņu.

 

5. Cepurītes virspusē pa vidu veido padziļinājumu, vairākkārtīgi izvēlētajā vietā durot ar filcēšanas adatu.

 

6. Cepurītes apakšdaļā, iedurot vairākas reizes ar filcēšanas adatu, veido ielocītes.

 

IEVĒROT !

 Ar filcēšanas adatu jāstrādā uzmanīgi, lai nesavainotu pirkstus.

 Labāk nodrošināties ar vairākām filcēšanas adatām, jo var gadīties, ka adata salūzt.

 Tā kā filcēšanas procesā visapkārt lidinās daudz smalku vilnas puteklīšu, lai nerastos kairinošs klepus, alerģiskiem cilvēkiem filcēšanas procesu labāk veikt svaigā gaisā.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko



Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.




pārdomas 

 

Cik daudz sava laika nākas iztērēt, darot to, ko vajag, nevis to, ko gribas?