Ežuks mazs, ežuks labs. Ežuks soļo tipu tapu taps.

Katrs brauciens ar riteni sniedz jaunus iespaidus. Piemēram, šodien braucu pa meža taku, bet man pa priekšu raiti tipināja ežuks.

 

Saulrieta sagaidīšana pie jūras

Pēc pulksten 19-iem braucām uz jūru skatīties saulrietu. Visu ceļu dēls mēģināja pārliecināt, ka jūrā peldēsies. Tikai tad, kad izkāpa no mašīnas, pirmais uzvilka jaku. Lai arī vakars bija vējains un vēss (+16oC), bērni kārtīgi iztrakojās: vārtījās smiltīs, meta salto un skrēja vakara krosiņu pa jūru. Savukārt tētis, kurš parasti ir viskarstasinīgākais, šoreiz kā par brīnumu – nosala. Viņš pastaigājās gar jūru, ietinies rūtainā pledā, kas līdzinājās meksikāņu pončo. Vēl tikai pietrūka sambrero cepures.


Darbs vai bezdarbība - kas labāks?

Visnogurdinošākais darbs, manuprāt, ir ilgstoša sēdēšana bezdarbībā. To man šodien nācās darīt vairāk kā 3 stundas, jo vadīju eksāmenu. Varētu pat teikt, ka piestrādāju par uzraugu.

 

Ritenis

Domādama par meitas drošību, neļauju viņai vienai pašai skriet pa mežu. Parasti braucu līdzi ar riteni. Jau pagājušajā gadā abas smējāmies, ka citi ved uz mežu izskraidināt suni, bet es – meitu. Šodien nācās braukt ar vīra riteni, jo manējais nodots remontā. Tā kā esmu maza auguma, uz riteņa varēju uzsēsties tikai tad, kad to sagāzu uz viena sāna un pārmetu pāri kāju, tāpat kā sēžoties uz moča. Vēl joprojām nesaprotu, kāpēc vīriešu riteņi tiek ražoti ar tik augstu stieni. Uz tā taču var apdauzīt svarīgu vietu!


Mežā

Ja citām sievietēm laimes sajūtu izraisa šopingošana, tad man – pastaiga pa mežu. Līdzko beidzas ziemas sezona, cenšos to darīt katru dienu. Šodien pastaigas laikā radās jautājums, - kā rīkoties, ja aci pret aci satiecies ar mežacūku? Vīrs ieteica aizslēpties aiz koka vai arī darīt kādas netipiskas darbības, piemēram, ar resnu koka zaru sist pret koku, radot troksni. Manuprāt, netipiska darbība būtu, ja es sāktu lēkāt, dejot vai dziedāt. Kā diez mežacūka uz to visu reaģētu?


Grāmatu nosaukumi

Aizbraucu uz izdevniecību. Pirms gada nodevu divas rokdarbu grāmatas, bet līdz šim brīdim tās vēl nav izdotas. Atrunājās, ka pie vainas grāmatu nosaukumi – neesot pievilinoši. Domāju, ka pircējus vairāk interesē grāmatas saturs, nevis grāmatas nosaukums. Bet vienai lietai gan piekrītu -, lai grāmatu pamanītu veikala plauktā, liela nozīme ir pirmā vāka noformējumam.


11. jūnijs, ceturtdiena

11.06.2015.

Apgērbu izmērs

Vīrs nelabprāt apmeklē apģērbu un apavu veikalus. Parasti tas tiek darīts kritiskajā brīdī, kad konstatē, ka pēdējais labais apģērba vai apava eksemplārs saplīsis vai arī beidzot novalkājies. Šodien bija pienākusi tāda diena. Pirms iešanas uz apģērbu veikalu pajautāju, vai vīrs atceras savu izmēru. Viņš apdomājās un teica: “Laikam 43.” Smīnot pie sevis, pajautāju: “Kāpēc tev šķiet, ka 43. izmērs?” Vīrs pārliecinoši: “Ja jau zeķes es pērku 43. izmēru, tad droši vien tāds pats izmērs būs arī kreklam.” Laba loģika, bet nav īstais gadījums. 


Debešķīgā smarža

Ceļa malā pie vienas privātmājas visa žoga garumā stiepjas balto mežrozīšu krūmi. Nevarēju paiet garām, neiebāzusi degunu balto ziedu pudurī. Kā man patīk šī smarža! Atsauca atmiņā bezrūpīgo bērnību, jo laukos pie vecāsmātes mājas, kur pavadīju vasaras brīvlaiku, arī tādas mežrozītes auga.


Jubilejas balle

Šogad bija izdevība pabūt divās pavisam atšķirīgu cilvēku 60 gadu jubilejās. Pirmā - inteliģenta pilsētnieka jubileja. Nedaudz garlaicīgs pasākums, kurā sarunas pie galda un ēšana mijās ar mierīgām, lēnām dejām. Otrā (šodien) bija vienkārša Latgales strādnieka jubileja, kura pēc lustīguma un jautrības drīzāk līdzinājās kāzām. Domāju, ka tas tāpēc, ka vakaru organizēja pieredzējusi vadītāja. Tā dancojusi un lēkājusi nebiju kopš studentu laikiem. Meita pat neticēja, ka neesmu lietojusi alkoholu, jo māti, kas tik atraktīvi dejo dažādu stilu disko dejas un piedalās visos vakara pasākumos, redzēja pirmo reizi. 


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita NikitenkoTumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.
pārdomas 

 

Karš spiestā kārtā izmaina miljoniem cilvēku dzīves un ikdienas paradumus abās karojošajās pusēs.