Pirms dažiem gadiem, braucot uz Igaunijas ziemeļiem (ceļojuma aprakstu skatīt šeit), netikām Raktuvju muzejā, tāpēc turp nolēmām aizbraukt šajās skolēnu rudens brīvdienās. Laika trūkuma dēļ braucienam nolēmām veltīt tikai 2 dienas. Ja vēlas redzēt ko vairāk kā Kohtla-Nömme, tad ar 2 dienām nepietiek, jo ceļā turp atpakaļ jānobrauc vairāk kā 900 km.

 

1. diena

... Valka – Valga – Sangaste – Väike Munamägi – Otepää – Kuremaa – Rakvere

Dienā nobraukti apmēram 415 km.

 

APRAKSTS UN ATTĒLS

 

  NOVĒRTĒJUMS

No Valgas brauc pa Tartu ceļu, bet pēc tam krustojumā ar ceļu nr. 72, nogriežas Otepää virzienā.

 

 


Sangastes pils (Sangaste  loss) atrodas Lossiküla ciematā - 25 km attālumā no Valgas, braucot pa ceļu nr. 72 uz Otepää.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Braucām 25. oktobrī - dienā, kad Igaunijā uzsniga pirmais sniegs. Apgājām apkārt pilij, bet tā kā visas taciņas bija aizsnigušas, īsti nezinājām kurp iet. Nevēlējāmies slapināt nepiemērotos apavus. Ja būtu braukuši siltākā laikā, noteikti pastaigātu pa parku un aizietu līdz dīķim. Iekšā pilī negājām.

 


1. diena

... – Vecumnieki – Skaistkalne – Biržai – Anykščiai

 

APRAKSTS UN ATTĒLS

 

  NOVĒRTĒJUMS

 

No Rīgas līdz Lietuvas robežai 76 km.

 

Vecumniekos ceļa labajā pusē ar interesantiem koka tēliem un namiņiem garāmbraucējus priecē koktēlnieka Jura Audzijoņa sēta „Jūras”. 

 

Skaistkalnē ceļa labajā pusē uz pakalna slejas Skaistkalnes baznīca - pirmā itāļu baroka baznīca Latvijā. Turpat netālu tek Latvijas un Lietuvas robežupe Mēmele. Upes pretējā krastā, pārbraucot pāri tiltam, atrodas Lietuvas ciems Germanišķe.

 

 

 

 

 

Vecumnieku un Skaistkalnes apskates objektus šoreiz izlaidām, jo bijām tos redzējuši 2013. gada brauciena laikā.


1. diena

...– Veclaicene – Vana-Vastsellina – Meremäe – Piusa – Vȁrska – Ilumetsa Tartu

 

APRAKSTS UN ATTĒLS

 

 

NOVĒRTĒJUMS

 


No Rīgas līdz Veclaicenes robežpunktam apmēram 170 km.

 

 


No Veclaicenes robežpunkta pa ceļu E77 jābrauc apmēram 10 km līdz Misso. Pēc 10 km jāiegriežas pa kreisi uz Vastseliina ceļa, bet pēc apmēram 15 km jānogriežas pa labi un jābrauc apmēram 6 km uz Vana-Vastsellina. Kopā 41 km.

 

Vieta skaisti iekopta, taču apmeklētāji bija tikai daži. Varbūt tāpēc, ka nedēļas vidus, bet iespējams, ka karstā vasaras dienā cilvēki izvēlas atpūsties savādāk.

Līdzās ceļam atrodas gara Neuhausen māja (pirmajā fotogrāfijā kreisajā pusē), kurā iekārtojies muzejs. Mēs iekšā negājām. Pretējā ceļa pusē atrodas amatnieku māja un neliela kafejnīca. Paēst kārtīgi nevar, tāpēc panašķojāmies ar saldējumu.

Auto stāvvieta atrodas aiz abām celtnēm ceļa labajā pusē.


LIETUVA. Birži-Panevēža-Kauņa-...(2013./6 dienas)

16.10.2014.

1. diena

... – Ķegums  – Vecumnieki – Skaistkalne – Biržai – Pabirže – Pasvalys – Panevežys – Kaunas

 

APRAKSTS UN ATTĒLS

 

 

NOVĒRTĒJUMS

 


No Ķeguma līdz Vecumniekiem ved ceļi P85 un P88.

 

Labāk šo maršrutu neizvēlēties, jo ceļš P88, sākot no pagrieziena uz Birzgali, vairāk kā 20 km ir grantēts un sliktā stāvoklī. Vismaz desmit vietās pāri visam ceļam stiepjas garas bedres, kurās sabērtas smiltis. Ātri braucot, iespējama sanese, bet lēni braucot, iegrime. Šīs īpašās vietas nosaucu par guļošajiem smilšu policistiem.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita NikitenkoTumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.
pārdomas 

 

Katram jādara tik, cik spēka izdarīt. Nevajag savus nepadarāmos darbus uzkraut citiem.