Uzdevums: Jebkādā tehnikā un jebkādā stilā paust savu redzējumu par mākslīgo intelektu.

 

 Skolēnu darbi:

 

 

 

 

Mākslīgais intelekts mūsu ikdienā”

 

Mūsdienās daudzi cilvēki baidās no mākslīgā intelekta un tā straujās attīstības, bet es domāju, ka mākslīgais intelekts ir mūsu kompanjons un palīgs.

 

Manā darbā dzeltenais cilvēciņš attēlo mūs - cilvēkus, savukārt zilais cilvēciņš ir mākslīgais intelekts.

 

Zīmējumā atainoju, kā mākslīgais intelekts palīdz dažādās jomās - auto vadīšanā, matemātisku atrisinājumu meklēšanā, ēdienu pagatavošanā, mājas tīrīšanā (i-robots), atbilžu meklēšanā uz visdažādākajiem jautājumiem (manā darbā parādīts, kā, izmantojot mākslīgo intelektu, mēs varam nofotografēt kādu augu vai dzīvnieku, lai uzzinātu, kas tas ir). Jūtoties vientuļi vai garlaikoti, mēs pat varam veidot sarunas ar mākslīgo intelektu (atceroties par drošību internetā un neizpaužot neko personisku). Savā zīmējumā iekļāvu arī mākslīgo intelektu - dakteri, par ko vēl līdz šim nav dzirdēts, bet domāju, ka nākotnē, lai samazinātu rindas pie dakteriem, mēs to varētu sagaidīt.

 

 

“Radošuma beigas”

 

Varavīksne simbolizē kreativitāti, ko zaudē daži mākslinieki mākslīgā intelekta dēļ. Mūsdienās cilvēki pārāk daudz paļaujas uz mākslīgo intelektu. Mēs pazudīsim dzīvē, ja nepaļausimies uz sevi. To simbolizē jautājuma zīme uz meitenes sejas.

 

 

 

“Mākslīgais intelekts –

cilvēka būtības zaglis”

 

Katru dienu sociālajos tīklos redzu arvien vairāk mākslas darbus, ko radījis mākslīgais intelekts. Vai tas tiešām ir tas, ko mēs vēlamies? Tehnoloģijām attīstoties, tās nevis atvieglo cilvēka dzīvi, bet apgrūtina. Man rodas bažas, ka nākotnē cilvēkiem vairs nebūs nepieciešams radošums, jo to būs aizstājis mākslīgais intelekts.

 

“Mākslīgais intelekts un tā nezināmā

nākotnes ietekme uz pasauli”

 

“Mākslīgais intelekts un māksla”

 

Zīmēšana ar dvēseli ir kaut kas tāds, ko nekad nevarēs izdarīt mašīna.

 

 

 

“Kam vajadzēs tevi, ja ir mākslīgais intelekts?”

 

Tu un tavas problēmas nevienam nav vajadzīgas, ja ir mākslīgais intelekts, kas darbu paveiks daudz ātrāk un labāk.

“Mākslīgais intelekts pārņem viņas dzīvi

soli pa solim”

 

 

Atpakaļ uz aizsākumiem”

 

 Vecums: 9.- 12. klase (kā paraugi izmantoti 10-tās un 11-tās klases skolēnu darbi)

 Darba ilgums: 3-4 mācību stundas

 Nepieciešamie materiāli: pēc izvēles


 Uzdevums: Uz papīra lapas izpludina tušu. Radoši izpaužoties, aizpilda tukšos laukumus.

 

 Skolēnu darbi:

 Vecums: 1.-12. klase (kā paraugi izmantoti 10-tās klases skolēnu darbi)

 Darba ilgums: 3-5 mācību stundas

 Nepieciešamie materiāli: A4 formāta papīra lapa, melnā tuša, ota, kokteiļa salmiņš, avīze galda noklāšanai, grafīta zīmulis, dzēšgumija, melna pildspalva vai flomāsterveida pildspalva, krāsu materiāls pēc izvēles (krāsu zīmuļi, flomāsteri, krāsainās pildspalvas, zelta un sudraba pildspalvas).


 Uzdevums: Iespaidojoties no internetā atrastā mākslas darba (var izmantot kādu fragmentu vai arī ideju), jebkādā tehnikā un jebkādā stilā paust attieksmi pret karu. Noformēt darbu kopā ar atrasto attēlu. Izdomāt savam darbam nosaukumu un uzrakstīt dažus teikumus, ko mākslinieks vēlējās pateikt un ko skolēns savā darbā attēlojis.

 

 Skolēnu darbi:

 

Cenzūras dēļ Krievijas lielākā iedzīvotāju daļa nav informēta par to, kas notiek pasaulē. Viņi dzīvo neziņā, it kā būtu aizmiguši. Manā zīmējumā guļošā princese tērpta krievu tautastērpā un simbolizē Krievijas iedzīvotājus. Lakstīgalas ir Eiropa un Ukraina, kas mēģina pamodināt Krieviju no propagandas un melu miega. Starpcitu lakstīgala ir Ukrainas nacionālais putns. Lācis atspoguļo cenzūru un propagandu. Zīmējumā redzami Krievijai raksturīgie simboli: margrietiņas, tradicionālais trauks gžeļ tehnikā, tautastērpa galvasrota kokošņiks, Vasilija Svētlaimīgā katedrāle. 

 

 

Mani uzrunāja krāsas, kas asociējas ar karu. Melnā krāsa saistās ar drūmo un šausminošo ikdienu, kam iet cauri cilvēki, kas cieš kara laikā, bet sarkanā krāsa ir sāpes, ciešanas un nevainīgie upuri.

Savā darbā attēloju redzējumu par Ukrainas-Krievijas karu, kas patiesībā ir muļķīga spēle. Karš šodien ir kā kāršu spēle, kurā pretinieki uzmanīgi vēro viens otra nākamo gājienu un mēģina izcīnīt uzvaru. Karā zaudētāji ir visi, jo zaudē savas mājas, kultūras mantojumu, dzīvības. Krievija cīnās par saviem uzskatiem, Ukraina - par savām vērtībām, brīvību un neatkarību. Darbā attēloju ukraiņu spēku un vērtības.

 

 

 

Iespaidojoties no gleznas, savā darbā iekļāvu divus zirgus un salauztos ratus. Zirgiem uz sāniem uzzīmēju miera simbolu. Lidmašīnas aizstāju ar putniem, kas ir kā brīvības vēstneši. Līdzās uzzīmēju spēļu zaldātiņu, jo, manuprāt, tas iederējās. Ja viņa tur nebūtu, tad varētu padomāt, ka notikusi parasta nelaime kaut kur lauka vidū. Fona centrā ir miera simbols. Fonu izkrāsoju Ukrainas karoga krāsās, jo Ukrainā notiekošais karš šobrīd pasaulē ir aktuāla tēma.

 

 

Manuprāt, internetā atrastā darba autors vēlējās pateikt, ka acs ir kā spogulis. Tā parāda visu, ko cilvēks redz un jūt dotajā brīdī. Tas pats ir arī ar Ukrainas karu. Ir tik daudz informācijas, bet acs redz patieso ainu.

Iespaidojoties no mākslinieka darba, es savā vēlējos parādīt aci, kas redz visu pašlaik notiekošo Ukrainā. Tāpēc acs ir centrālais objekts uz Ukrainas karoga krāsu fona. Tajā redzams karavīrs, bet aiz viņa – uguns, kas parāda notiekošo. Tas ir tas, ko cilvēki redz. Fonā ir noplūkta saulespuķe, kas ir Ukrainas nacionālais augs un patriotisma simbols.

 

 

 

Manuprāt, mākslinieks savā darbā attēlo, ka Krievija uzvedas kā nāve ar izkapti. Es savā darbā attēloju šo nāvi ar skeletu cilvēkiem. Krievijas pusē ir asinis, kas parāda nežēlīgumu, nogalinot Ukrainas iedzīvotājus. No Krievijas krūzes laukā nāk dūmi ar skeleta galvu. Savukārt Ukrainas pusē ir ziedi, kas parāda, ka viņi vēlas mieru. Ukrainas skeleta cilvēks Krievijas dēļ ir sadauzīts un ievainots.

 

 

 Vecums: 7.- 12. klase (kā paraugi izmantoti 7.-9. klases skolēnu darbi)

 Darba ilgums: 4 mācību stundas

 Nepieciešamie materiāli: pēc izvēles



Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko



Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.




pārdomas 

 

Cik daudz sava laika nākas iztērēt, darot to, ko vajag, nevis to, ko gribas?