Atrastie raksti (6) pēc vārda sacensības

Pasākums tiek organizēts kā sacensības Ziemassvētkos vai arī Vecgada vakarā. Pildot katru uzdevumu, jācenšas iegūt pēc iespējas vairāk punktus. Pa iegūtajiem punktiem jāuzzīmē sniegavīra detaļas. Zīmēšana notiek uzdevumu starplaikā, līdzko sakrāts nepieciešamais punktu skaits. Lai pabeigtu zīmēt sniegavīru, jāiegūst 60 punkti. Vai kāds to spēs?

Katram dalībniekam tiek izdalīta papīra lapa un tabula (skat. paraugu), kā arī rakstāmais. Punktu sistēmu, protams, ka var pārveidot, ja liekas, ka par sniegavīra detaļām tiek prasīta pārāk liela "maksa".


Pieņemts, ka dāvanas parasti saņem tikai jubilārs. Kā būtu, ja pēc svinībām arī ciemiņi uz mājām dotos ar nelielām dāvaniņām? Tomēr pie tām tikt nemaz nav tik viegli, - jāizpilda dažādi uzdevumi un jāsapelna par to naudiņa. Atkarībā no sapelnītās naudiņas daudzuma, ciemiņš “dāvanu veikalā” izvēlas atbilstošu dāvaniņu.

 

1. Naudiņa

Pirms pasākuma jāsagatavo papīra naudiņu, tāpēc būs nepieciešamas kartona loksnes trīs dažādās krāsās. Uz papīra ar cirkuli uzzīmē vienāda izmēra aplīšus un saraksta ciparus, piemēram, uz dzeltena papīra – 1, uz sarkana papīra – 2, bet uz zila papīra – 3. Izgriež.

Lai būtu interesantāk, naudiņai izdomā nosaukumu, piemēram, gudrulis. Vēl viens variants - naudiņas nosaukumu domā kopīgi ar ciemiņiem, bet pēc tam nobalso.


Bērni būs priecīgi, ja Lieldienu brīvdienās kopīgi noorganizēsiet ģimenes pasākumu ar jautriem uzdevumiem un stafetēm.

 

1. Olu modes skate

 

Jau pirms pasākuma dots uzdevums (mājas darbs) izdekorēt olu. Dekorēšanā var izmantot papīru, spalviņas, stieplītes, augu lapiņas, ziediņus un citus materiālus. Izveido izstādi un par izdekorētajām olām piešķir punktus.


1. Pirātu cepure

Katram ciemiņam pirāta cepures pagatavošanai izsniedz divas A3 formāta papīra lapas (vēlams melnas). Izmantojot piegrieztni (skat. pirātu cepures piegrieztni), katrs uzzīmē divas cepures. Ar skavotāju abas cepures sastiprina kopā tajā vietā, kas atzīmēta piegrieztnē. Pie vienas cepures (tā būs priekšpuse) pielīmē no papīra izgrieztus pirāta atribūtu attēlus, piemēram, dunci, miroņgalvu, karogu, dārgumu lādi u.c.

 


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko



Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.




pārdomas 

 

Cik daudz sava laika nākas iztērēt, darot to, ko vajag, nevis to, ko gribas?


lasītākās tēmas

pēdējā mēneša laikā