Centralizētais Covid-19 tālrunis

Vakar ģimenes ārste mātei pateica, lai piezvana uz centralizēto tālruni un piesaka tēvu covid-19 testam. Māte piezvanīja uz 8303. Tur atbildēja, ka Ogrē (valstspilsētā?!) laboratoriju nav un vistuvāko testu var uztaisīt Salaspilī. Sapratusi, ka tēvu ar +390C temperatūru sabiedriskajā transportā nevizinās, māte man pateica, ka nekādu testu nenodos. Turpmākos laboratoriju meklējumus pārņēmu savās rokās.

Iegāju oficiālajā covid-19 mājas lapā. Tur atradu norādi uz interaktīvo karti ar covid-19 analīžu nodošanas vietām. Karte uzrādīja, ka Ogrē testus var nodot NMS laboratorijā un Gulbja laboratorijā. Zvanīju uz 8303. Operatore, tāpat kā manai mātei, pateica, ka Ogrē testa pieņemšanas vietu nav, kaut es nosaucu abas laboratorijas. Tā kā zvanīšana notika vakardienas vakarā, nolēmu procesu turpināt šodien.

Šorīt sazvanīju Gulbja laboratoriju. Līdz testam Ogrē jāgaida 7 dienas. Sazvanīju NMS laboratoriju. Testu var nodot rīt. Johaidī! Kas tas par centralizēto tālruni, ja maldina cilvēkus. Piezvanīju uz Nacionālo veselības dienestu un izstāstīju radušos situāciju. Viņi savukārt ieteica zvanīt Austrumu slimnīcas administrācijai, jo šī slimnīca koordinē tālruni 8303. Piezvanīju un pateicu, lai atrisina šo situāciju un nemaldina Ogres iedzīvotājus, kuriem nav pieeja internetam, lai uzzinātu precīzāk par testēšanas laboratorijām.

 

Amortizācija

Mēnesi izturēt bez dažādu preču veikaliem vēl pieciešams, bet izskatās, ka ārkārtējās situācijas ierobežojumi tik ātri viss nebeigsies. Ap Ziemassvētkiem izdega galda lampas spuldze. Tādu pārdod tikai būvmateriālu veikalos. Nācās atnest rezerves galda lampu no skolas, kur to lietoju vizuālās mākslas stundās. Pēc tam elektriskajam urbim pārplīsa uz pusēm lādētāja vads. Tagad saplīsa dušas šļūtene. Izskatās, ka gludeklis drīz atmirs, jo negrib nemaz vairs tvaicēt. Uz izsīkuma robežas ir pildspalvu rezerves, jo mājās ir trīs studējošie, un ne viss tiek drukāts uz datora. Vienīgais iepirkšanās veids – pasūtīt internetā, taču ne vienmēr tas ir izdevīgi, pie tam var gadīties nopirkt “kaķi maisā”.

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko

 

  autores atbalstam