Верь но проверь*

Vakar no novada pašvaldības saņēmu oficiālu rēķinu “Maksāšanas paziņojums par nekustamā īpašuma nodokli 2020. gadam”. Gandrīz apkritu, jo par dārza mājiņu jāmaksā nevis 8,56 eiro kā citus gadus, bet 64,22 eiro (2-3 reizes dārgāk nekā par dzīvokli). Pēkšņi bez nekāda pamatojuma nodokļa likme no 0,2% uzaugusi līdz 1,5%.

Internetā uzmeklēju savas pašvaldības izdotos noteikumus, kuros rakstīts, ka 1,5% likmi piemēro objektam, kurā dzīvesvietu nav deklarējusi neviena persona, taču šis punkts neattiecas uz dārza mājiņām un vasarnīcām ar kopējo platību līdz 40 m2. Tā kā mūsu dārza mājiņa ir 32,30 m2  liela, nolēmu zvanīt pa norādīto tālruni un apstrīdēt izrakstīto rēķinu.

Sazvanīju. Izrādās, ka šie dati sistēmā rādās automātiski jau ilgu laiku. Pagājušajā gadā grāmatvede kļūdas izčekoja manuāli, bet šogad … (johaidī, kāds zābaks to sistēmu programmējis). Rezultātā par dārza mājiņu un zemi man jāmaksā nevis atsūtītā summa – 99,14 eiro, bet tikai 43,48 eiro.

Pieļauju, ka kāds kļūdu savā rēķinā nebūs pamanījis un samaksās vairāk nekā būtu vajadzējis.

* Krievu sakāmvārds “Tici, bet pārbaudi”.

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko

 

  autores atbalstam