Apburtais loks

Vēl pirms dažiem gadiem atļāvos ik nedēļu nopirkt vairākas grāmatas. Vislielākie lasītāji bija mani bērni. Taču pēdējā laikā (arī šodien), no grāmatnīcas aizgāju tukšām rokām. Tam nav nekāda sakara ar ģimenes budžetu. Manā skatījumā grāmatas ir kļuvušas pārāk dārgas. Ja kādreiz, piemēram, par jauniešu grāmatu tika maksāti 5 vai 6 lati, tad tagad cena uzkāpusi līdz 10 eiro un pat vairāk. Ir gadījies iegādāties dārgu, skaisti izreklamētu, bet nebaudāmu grāmatu, tāpēc esmu kļuvusi piesardzīgāka. Regulāri eju uz veikalu pārlapot un turpat uz vietas palasīt jaunākās grāmatas, lai zinātu, kuras no tām pirkšu, kad būs atlaides. Protams, ka ir izņēmumi. Gadās grāmatas, kuras esmu pirkusi, neskatīdamās uz to cenu, jo zinu, ka tās ir labas.

Pēdējo gadu laikā grāmatniecības nozare iestrēgusi apburtajā lokā. Grāmatas dārgas, tāpēc tās tiek mazāk pirktas. Tā kā grāmatas tiek mazāk pirktas, to tirāža ir neliela (labi, ja daži tūkstoši), bet par grāmatu ražošanu jāmaksā, tāpēc cenas ir augstas. Vēl var pieminēt, ka grāmatas cenā iekļauti vairāki maksājumi: autoratlīdzība, tulkojums, maketēšanas izdevumi, drukāšana tipogrāfijā, transports, tirdzniecības uzcenojumi. Pieņemu, ka vēl ir kāda vienība, kuru neesmu uzskaitījusi. 

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko

 

  autores atbalstam