Kā saīsināt ilgo ceļu kāpās?

Jau otro vakaru skatos latviešu filmu (80-to gadu seriālu) “Ilgais ceļš kāpās”. Diemžēl krievu valodā, jo tikai tāds disks bija nopērkams veikalā.

Līdz ar Latvijas vēsturiskajiem notikumiem, filmu caurvij Artūra un Martas mīlas stāsts. Kādā anotācijā lasīju, ka abu mīlestību izšķīra karš. Es gan tam nepiekrītu. Domāju, ka mīlestību izšķīra Artūra nevēlēšanās Martu uzklausīt. Marta (1. sērijā) viņam centās paskaidrot, kāpēc nakti nācās pavadīt ārpus mājas, jo braucot kopā ar Rihardu mašīnā, cieta negadījumā. Bet Artūrs vai nu greizsirdības, vai pašlepnuma dēļ, iespītējās kā mazs puišelis un neuzklausījis Martu, viņu atraidīja. Šis neapdomīgais solis lika asarot abu sirdīm vairākus gadu desmitus.

Tāpēc saviem bērniem vienmēr atgādinu, ka nedrīkst otru cilvēku atraidīt un nosodīt, pirms ar viņu kārtīgi nav pārrunāta situācija.

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko