Snieg, snieg, snieg, snieg, snieg, snieg, snieg un puteņo

Visu dienu sniga un putināja. Neatceros, kad pēdējo reizi būtu piedzīvojusi tik daudz sniega vienas dienas laikā.

No rīta mašīnas jumtam bija uzaugusi 10-15 cm bieza cepures kārta. Nepaspēju mašīnu pilnībā notīrīt, kad tā jau atkal bija apsnigusi. Kopā pa dienu braucamo nācās tīrīt 8 reizes. Uz maiņām ar vīru vairākas reizes tīrījām arī automašīnu stāvvietu.

Daudzos pagalmos tā arī palika nenotīrītas mašīnas.

Pēdējo gadu laikā mūsu mājas iedzīvotāju attieksme mainījusies. Beidzot sapratuši, ka jārūpējas ne tikai par savu dzīvokli, bet arī par mājas apkārtni, jo ne vienmēr sētniecei visam pietiks spēka. Nezinu, vai nostrādāja domino efekts, bet viens pēc otra, apbruņojušies ar lāpstām, pagalmā nāca pieaugušie un bērni, lai attīrītu piemājas braucamo ceļu, auto stāvvietas un gājēju celiņus. Patīkama apziņa, ka līdzcilvēki nevēlas dzīvot neizbraucamā un neizbrienamā Sūnu ciemā. Tas nozīmē, ka mēs jau esam atraduši Laimes lāci.

Ap pulksten 21 nācās braukt pa A6 šoseju uz blakus pilsētu. Vilkos knapi uz 50 km/h, jo ceļš bija aizputināts. Labi, ka šajā posmā vienā virzienā ir divas joslas, jo gonščiki mierīgi varēja apdzīt. Tādēļ neuzskatu, ka esmu sliktāka braucēja par viņiem, jo apzinos, ka katrs brauc tik ātri, cik jūtas drošs.

 

Sniega cepures

Ap pulksten 22 kopā ar vīru izgājām pastaigāties pa piesnigušo pilsētu. Pafotografēju baltās sniega cepures.

 

 

Cepurīte

Jauna, balta cepurīte

Galvā puisēnam,
Tagad silti, tagad labi,
Nesalst ausis tam.
Sētas stabs to jautri vēro:
Brīnumi nu gan!
Taisni tāda cepurīte
Galvā arī man!
(Dzidra Rinkule-Zemzare)

 

Dienas kopsavilkums

Fantastiski skaists laiks, kuru nesanāca pilnvērtīgi izbaudīt, jo lielākā dienas daļa pagāja tīrot mašīnu un pagalmu. Savā ziņā kaut kāds labums jau arī bija, jo sniegs deva sportiņu liekajiem kilogramiem.

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko

 

  autores atbalstam