Atrakcijas

 

Cilvēku parkā ir daudz. Pie katras atrakcijas jāgaida no 5 līdz 15 minūtēm. Pieņemu, ka jūlijā te ir garākas rindas. Atrakcijas vada jaunieši (sezonas darbs), kas ģērbušies pirāta vai kovboja drēbēs. Gandrīz visiem rokās zobeni (no ūdensizturīga, mīksta materiāla). Viņi ir jautri, smaidīgi, jokojas, piedraud ar zobenu u.tml. Iedomājos, kā pie mums atrakcijas vadītu veca, īgna pensionāre, visiem aizrādot par trokšņošanu.

 

Gandrīz pie katras atrakcijas ir stabs, pie kura bērns var nomērīties. Sarkanā josla parāda, ka tāda garuma bērni nevar piedalīties; dzeltenā josla – bērns var piedalīties pieaugušā pavadībā; zaļā josla – bērns var piedalīties viens pats. Četru dienu laikā izstaigājām parku krustu šķērsu pa vairākiem lāgiem. Nepiedalījāmies vienīgajā atrakcijā Power Builder, kur robota roka cilvēku kā mantiņu groza uz visām pusēm (arī kājām gaisā). Nobijāmies.

 

Puiku, kurš ir apmēram 119 cm garš, nepalaida atrakcijā X- treme Racers (līdzīgs Amerikāņu kalniņam), jo tur var braukt bērni augumā no 120 cm (pietrūka tikai 1 cm !!!). Protams, ka viņš raudāja, bet šis brauciens tika kompensēts ar Pūķīti (The Dragon). Pūķītis kļuva par mūsu ģimenes top atrakciju. Četru dienu laikā to izbaudījām 7 reizes.

 

Atrakcija X- treme Racers.

 

Ļoti daudz atrakciju ir uz ūdens. To iepriekš nezināju. Daudz šļakatu un slapjuma. Visslapjākā atrakcija ir Pirātu apšaude (Pirate Splash Battle). Vēsākā dienā tajā labāk piedalīties ar lietusmēteli. Līdzās ir  Pirate Water Falls, kur līdzīgi kā akvaparkā bērni skraida peldbiksēs, ir nelieli slīdkalniņi un pirātu baļļas, kas piepildās ar ūdeni un ik pa mirklim uzlej uz bērnu galvām ūdens šalti. Iecienītas atrakcijas ir arī Vikingu riepa (Vikings River Splash), ar kuru brauc pa kanālu un pašās beigās, lielām šļakatām šķīstot uz visām pusēm, noslīd no kalniņa. Pa nelielu ūdens krauju var traukties arī ar kanoe laivu (Lego Canoe). Straujā, bet patīkamā braucienā var griezties arī ar Jungle Rally, ko mēs nosaucām par Ritentiņu. Bērniem patika strūklaka (Fountain), kas šļaktījās, tai skrienot garām. Bet vismierīgākās ūdens atrakcijas ir Laiviņas (Pirate Boats un Mini Boats).

 

Visslapjākā atrakcija Pirate Splash Battle. Tajā labāk piedalīties lietusmētelī.

 

   

Iecienīta atrakcija Vikings River Splash, pie kuras bija jāstāv garā rindā.

 

 

Straujās atrakcijas fotografē. Ja izdevusies laba bilde, to pa 50 kronām (~ 5 Ls), ja vēlas, var nopirkt. Bildes tiek ievietotas glītā mapītē.

 

Vietējie uz Legolandi vēsākā dienā brauca ar lietusmēteļiem un gumijas zābakiem. Ja nav paņēmušies lietusmēteļi, plēves mētelīti ar īsām piedurknēm var iegādāties gandrīz katrā Legolandes veikalā. Cenas visur ir vienādas – 25 kronas (~ 2,5 Ls). Lietussargus atrakciju laikā izmantot nedrīkst.

 

Vairākās vietās pie slapjajām atrakcijām ir žāvētājkabīne. Jasamaksā 20 kronas (~ 2 lati), jāiekāpj kabīnē un dažās minūtēs ar karstu gaisa strūklu tiec izžāvēts.

 

Visa ģimene piedalījāmies ugunsgrēka dzēšanā (Falck Fire Brigade). Tur savā starpā sacenšas kādas 8 ģimenes. Par uzvaru dāvanas nedod, bet prieks tāpat ir liels. Otrajā ugunsgrēka reizē mēs atbraucām pirmie. Te ir iespējams bez maksas nobildēties ugunsdzēsēja ķiverē un uz savu e-pastu nosūtīt bildi.

 

Lego ugunsdzēsēji vecenītei palīdz no koka nocelt kaķi.

 

Parkā ir vairāki vilcieniņu veidi, mašīnītes, zemūdens valstība ar zivju akvārijiem, skatu tornis un daudz citu interesantu lietu.

 

Parkā netālu no Laiviņām (Pirate Boats) speciālos aparātos iespējams iegādāties Ātro pasi (Quick Pass). Ar šo biļeti 7 atrakcijas bija iespējams iziet nestāvot rindā (atsevišķa ieeja). Tā kā šo pakalpojumu neizmantojām, cenu nezinu.

 

Mums ļoti patika kino (Lego Studios), kur divas multenes (garums apmēram 15 minūtes) ar Lego varoņiem rādīja 4D versijā. Manā bērnībā tādas filmas tika rādītas Rīgas kinoteātrī Spartaks. Filmas laikā jāskatās caur brillēm un daudzas lietas šķiet ļoti tuvu. Jūtami arī vēja, sniega un šļakatu efekti. To ir vērts redzēt. Mēs katru filmu noskatījāmies pa 2 reizēm.

 

Netālu no kino ir Lego Mindstroms, kur var paspēlēt kompjūterspēles vai pēc noteiktām shēmām uzmeistarot kustīgu Lego lietiņu.

 

Bijām uz vairākām klaunu izrādēm. Ļoti patika cietokšņa uzvedums par princesi un princi (Mini Castle). Tajā bija dažādi smieklīgi pārpratumi un visi varoņi ik pēc laika krita (leca) no pils ūdenī. Tas mazajos skatītājos izraisīja smieklus.

 

Izrādes notiek vairākas reizes dienā. Laiki jāskatās uz stendiem parkā vai netālu no izrādes vietas.

 

Kad atrakcijas beidza darboties, atlikušās stundas staigājām pa parku, pētot mazās Lego pilsētiņas, braucošās mašīnas un peldošos kuģīšus. Tīri labi parkā starp šīm kustīgajām Lego lietām jutās arī pīles. 

 

Jāatzīmē, ka arī lietainā dienā parkā bija ļoti daudz cilvēku.

 

 

 

 

 

 

Veikali un tualetes

 

Lego konstruktori Legolandē ir gandrīz tādā pašā cenā kā pie mums Latvijā. Varbūt pat dārgāki. Nobrīnījos, ka lidostas veikalā Lego izvēle ir lielāka nekā Legolandes veikalā Lego Shop

 

Kā suvenīru nopirkām atslēgu piekariņu ar Lego cilvēciņu. Tie pārdodas gandrīz katrā veikalā. Iespējams, ka tuvāk ieejai, izvēle ir mazāka. Cena: 35 kronas (~ 3,5 Ls) par vienu vai 60 kronas (~ 6 Ls ) par diviem. Cenas visur vienādas.

 

Puikam nopirku zobenu un vairogu. Visos veikalos to cena bija ap 70, 80 kronām (7 - 8 Ls), taču Lego Market blakus Lego Shop veikalam tos varēja iegādāties par 15 kronām (1,5 Ls). Tie bija iepriekšējo gadu ražojumi, bet kvalitāte tāda pati.

 

Tualetes parkā ir ļoti daudz un bez maksas, un nav jābaidās, ka būs jāstāv garā rindā vai jāskrien uz noteiktu parka galu.

 


 

Ceļojuma novērtējums 3 zirņos

 

 

Pat pēc vairākiem gadiem bērni šo ceļojumu uzskata par visvisvislabāko no visiem. 

 

 

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko

 

  autores atbalstam

 Aizkulises

Novērtējuma apzīmējumi:

 

vērts redzēt

 

   

interesanti

 

    

superīgi

 

  

slikti;

nav vērts redzēt

 

 

Katru gadu Legolandē tiek uzstādītas jaunas atrakcijas un veikti uzlabojumi. Kaut arī mūsu ģimene Legolandi apmeklēja samērā sen - 2008. gadā, ceru, ka mans apraksts palīdzēs labāk saplānot iecerēto braucienu. Ja vēlme parku izstaigāt pilnībā, nepieciešamas vismaz 2 pilnas dienas, jo parkā laiks paiet ātri. Trešajā dienā mēs uzstādījām personīgo rekordu, - pa visu dienu (8 stundu garumā) piedalījāmies 20 pasākumos.

Ja kāds domā, ka pieaugušajiem te nebūs ko darīt, tad nomierināšu – būs gan. Abi ar vīru uz parku paņēmām līdzi lasāmvielu, lai sēžot uz soliņa un gaidot, kamēr bērni izpriecājas atrakcijās, mums būtu, ko darīt. Tā arī lasāmvielu nonēsājām līdzi, jo arī mums te bija interesanti. Šajās četrās dienās abi kļuvām trīsdesmit gadus jaunāki un ar azartu izbaudījām visus padomijas bērnībā liegtos priekus. Tik daudz emocijas, prieka un jaunu sajūtu!

Noteikti nevajag žēlot naudu fotogrāfijām, kuras tiek bildētas straujās un bailīgās atrakcijās. Mums mājās tādas ir divas. Vienmēr tās skatoties, pārņem patīkamas atmiņas. Tik smieklīgas baiļu grimases ...

Uzskatu, ka izvēlējos ļoti piemērotu laiku braukšanai uz Legolandi. Bērni bija tieši tādā vecumā, lai paliktu atmiņā paši labākie iespaidi. 9 un 6 gadi – ne par maz un ne par daudz.

Vīrs piedāvāja uz Legolandi vēlreiz aizbraukt 2013. gada vasarā, taču es nolēmu, ka to nevajag darīt, jo atmiņas vēl pavisam svaigas un otrais brauciens nekad vairs nav pirmais, jo otrajā reizē viss jau ir zināms un nav vairs nekāda pārsteiguma. Nolēmām, ka uz Legolandi nākotnē savus bērnus labāk lai aizved mūsu bērni.

 

Pēc Legolandes apmeklējuma puika mājās izveidoja Lego muzeju. Te būs daži muzeja eksponāti.

Muzeja izkārtne.
 

Papīra gofrētājs.

 

Nešpetnis.

 

Ak, salūzusi mašīna!

 

Policija ir visur!

 

Galda spēle.

 

Mini figūriņas.