Mana “biznesa” pirmais strupceļš

Cerībām pilna devos uz Izglītības kvalitātes valsts dienestu, lai nodotu pedagoga privātprakses iegūšanai nepieciešamos papīrus (apmēram 40 lapas), kuru sagatavošanai veltīju visu sestdienu un svētdienu. Diemžēl notika obloms. Mans “bizness” sagruva vēl nesācies.

Izrādās, ka pēc sertifikāta iegūšanas vēl ir jāsaņem licence no pašvaldības, kuras teritorijā privātprakse tiks īstenota. Tas jau nebūtu nekas, ja savu privātpraksi vadītu vienā novadā. Taču es biju ieplānojusi braukāt pa visu Latviju un lasīt 6 – 8 stundas ilgus kursus. Tas nozīmē, ka pirms kursiem man no katras pašvaldības būtu jāsaņem licence? Pag! Cik Latvijā novadu un lielo pilsētu pašvaldību?... 119… Un man būs vajadzīgas tik daudz licences?... Ko? Rīgas pilsētā šīs licences cena uz diviem gadiem ir vairāk kā 70 eiro?... Sapratu, ka tas ir dārgs un pavisam neizdevīgs pasākums.

Jāmēģina rast citi ceļi. Varbūt apsvērt domu pieteikties kā pašnodarbinātai personai?

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko

 

  autores atbalstam