Sanita Nikitenko

„Mīļlietiņas”

Grāmatu sērija „Rokdarbi vienam vakaram”

Apgāds „Zvaigzne ABC”; 2010. gads;

16 lpp.

 

Apraksts

Grāmatā piedāvātas 17 šujamas mīļlietiņas, kas naktī sargās miegu, bet dienā būs draugs jautrās rotaļās. Līdzās darba aprakstam dotas piegrieztnes.

 

Kā tapuši daži grāmatas materiāli

Gandrīz visiem bērniem rotaļlietu topā ir sunītis un kaķītis. Manējiem tie bija pat vairākos eksemplāros. Piemēram, ar daudzajiem rotaļu suņiem viņi regulāri spēlēja suņu dresēšanas skolu. Bērnu mīlestība pret suņiem un kaķiem mani pamudināja grāmatā ievietot šo rotaļlietu piegrieztnes. Suni (taksīti) uzšuvu tādā tehnikā, lai viņa kājiņas un pat austiņas varētu kustināt. Pie tam sunim iespējams uzšūt arī drēbes.

Vīrs ir kaislīgs makšķernieks un savos makšķernieka tīklos ievilināja arī mūsu bērnus, tāpēc gatavojot rotaļlietas, zināju, ka bez šūtas zivs nu nekādi neiztikt.

Dēlam, tāpat kā citiem maziem puišeļiem, patika spēlēties ar mašīnām. Viņš tās vēlējās ņemt līdzi gultā, taču piesardzības nolūkos neļāvām. Meitai radās spīdoša ideja – uz brāļa 3 gadu jubileju no auduma uzšūt gultā ņemamu Čučumašīnu. Šo ideju atspoguļoju 2006. gada žurnālā „Ievas Māja”. Vēl tikai jānorāda, ka tajā laikā mīkstās rotaļu mašīnas veikalā nebija nopērkamas, tāpēc ideja bija pilnīgi svaiga. Drīz vien brāļa īpašumā nonāca gultā ņemams traktors, autobuss un vairākas vieglās mašīnas.

Kā burtu monstriņi izmantoti mūsu vārdu iniciāļi. Kopā tie veido labskanīgu vārdu „ASNI”. Varbūt mājas lapai vajadzēja piešķirt šādu nosaukumu? (Ar nožēlu - jau aizņemts.)

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko
Aizkulises

Izdevniecībai iesniedzu 32 lappušu biezu manuskriptu ar nosaukumu "Mīļlietiņas". Redaktore uzskatīja, ka visām sērijas „Rokdarbi vienam vakaram” grāmatām jābūt vienādā biezumā, tāpēc manuskriptu sadalīja divās grāmatās: "Mīļlietiņas" un "Lellītes".

Šīs sērijas rokdarbu grāmatās paredzēju ievietot vienkāršus un ātri pagatavojamus darbiņus. Meistarojot katru rokdarbu, piedomāju, lai to būtu iespējams paveikt viena vakara laikā.

Kaut arī grāmatu izdevniecībā tāda prakse netiek pielietota, ieteicu lietderīgi izmantot grāmatas 2. un 3. vāku. Līdz ar to 16 lappušu vietā teksts un piegrieztnes izkārtoti 18 lappusēs.