Uzdevums: Uzzīmēt pie rotaļlietas piestiprinātu vai piesietu interesantu preces etiķeti, kas satur izvēlētās firmas preču zīmi (logotipu) un preces nosaukumu.

 

 Skolēnu darbi:

 

 

 Vecums: 5.-6. klase

 Darba ilgums: 3 mācību stundas

 Nepieciešamie materiāli: A4 papīra lapa (var būt tonēta), grafīta zīmulis, dzēšgumija, krāsu zīmuļi, melna flomāsterveida pildspalva kontūrām; lineāls un cirkulis (ja nepieciešams).

 

 Metodiskie ieteikumi:

1. Izvēlas vienu no skolotājas dotajiem nosaukumiem un izdomā firmas preču zīmi (logotipu), lai tajā parādītos burti un arī, ja nepieciešams, attēls.

Piemēram,           Rotaļzeme                     Knīpucis                    Mīļums

3. Ar grafīta zīmuli uzzīmē pie rotaļlietas piestiprinātu vai piesietu interesantu preces etiķeti, iekļaujot izvēlētās firmas preču zīmi (logotipu) un izvēlētās preces nosaukumu. Noteikti skolēni jāpabrīdina, ka šajā darbā galvenā ir etiķete, nevis rotaļlieta.

4. Lai preču zīme (logotips) būtu labāk saprotams, uzzīmē to ne tikai uz etiķetes, bet arī brīvā vietā uz tās pašas papīra lapas.

5. Grafīta zīmuļa kontūras pārvelk ar melno flomāsterveida pildspalvu.

6. Izkrāso darbu, izmantojot ne vairāk kā piecas zīmuļu krāsas. Par vienu krāsu var uzskatīt arī vienas krāsas dažādus toņus, piemēram, gaiši zaļš un tumši zaļš.

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko