Tētis ar bērniem dažreiz vasarā mostas pulksten 4 no rīta, lai kopīgi dotos makšķerēt. Pirmais darbs, ko viņi pie upes izdara – savāc makšķernieku un atpūtnieku izmētātos atkritumus. Kad vieta iekārtota, sākas makšķerēšanas process, kura laikā, iespējams, ka garlaicības dēļ, bērni apēd visu līdzi paņemto ēdamo.

Ja makšķerēts tiek tādā vietā, kur atļauts dedzināt ugunskuru, bērni no lieliem akmeņiem iekārto ugunskura vietu. Pēc tam tiek ceptas desiņas. Parasti pēc sātīgās ēšanas apkārt ugunskuram no akmeņiem un citiem dabas materiāliem bērni izveido mājiņas teritoriju. Lieki piebilst, ka tētis visu šo laiku makšķerē viens pats.

  


Tajās reizēs (tas noteikti nav rīta agrumā), kad aizeju visiem līdzi uz upi, es ērti iekārtojos makšķernieka krēslā un vai nu lasu grāmatu, vai arī zīmēju.

Šīs skices tapušas 2011. gada jūnijā pie Daugavas.

Dēls rušina ugunskuru.

Meita zīmē.

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko

 

  autores atbalstam