Kas par daudz, tas par skādi

“Jūs vispār nezināt, kas es esmu,” šādu tekstu pateica kaimiņiene, kad viņu šodien informēju par uzrakstīto sūdzību būvvaldes inspektoram.

Pirmo reizi pie kaimiņiem vērsāmies 2018. gada vasaras nogalē. Pateicām, ka visu vasaru nevarējām turēt vaļā divām istabām logus dēļ tā, ka no viņu dzīvokļa (dzīvo zem mums) uz augšu cēlās spēcīga gaisa atsvaidzinātāju, dezodorantu vai aromatizētāju smarža, kas ieplūda mūsu dzīvoklī. Iespējams, ka vainīga ir vannas istaba, kas ierīkota vienā dzīvojamajā istabā bez atbilstošas ventilācijas vilkmes. Vēl viena versija - balkonā novietotas spēcīgi aromatizētas kaķu smiltiņas, kas sāk smaržot, līdzko tajās dzīvnieks iečurā (kaimiņiem ir divi kaķi un suns). Toreiz kaimiņi mūs nosūdzēja mājas vecākajai, pārspīlējot, ka esam viņus nosaukuši par smirdekļiem. Mums vēl viņiem nācās atvainoties. Cik tas bija pazemojoši, atvainoties vainīgajam. Turpmākās vasaras cietāmies un viņiem nekā neteicām, taču šī vasara manām ciešanām pielika punktu. Vairāk kā mēnesi turējās karstumi, kas uzkāpa līdz pat +330C un mums šajā laikā nācās divās istabās turēt ciet logus gan pa dienu, gan pa nakti. Pirms dažām dienām kaimiņieni pabrīdināju, ka rakstīšu par viņu sūdzību. Šodien viņa mani nosauca par terorizētāju, kas jau sesto gadu viņu terorizē. Jauki! Divas reizes četru gadu laikā tika aizrādīts par to, ka mēs piespiedu kārtā elpojam viņas dzīvokļa smaržas, un tu jau kļūsti par terorizētāju.

Kad līdzās dzīvo kaimiņi, no kuru dzīvokļa nāk smirdoņa, ir slikti un tikpat slikti ir, ja kaimiņi nezina mēru sava dzīvokļa un sevis smaržināšanai. Tas rada iespaidu, ka kaut kas aiz pārspīlētajām smaržām tiek slēpts.

Šo tekstu atradu internetā – Dzīvokļa īpašuma likumā ir noteiktas dzīvokļa īpašnieku tiesības. Viena no tām: valdīt un lietot dzīvokļa īpašumu, iegūt no tā labumu, izmantot to pēc sava ieskata mantas pavairošanai un vispār lietot to jebkādā veidā, ciktāl dzīvokļa īpašnieku neierobežo likumi un ciktāl tas nerada traucējumus citiem dzīvokļu īpašniekiem. Bet smaka taču rada traucējumu citu dzīvokļu īpašniekiem! Tātad – tas jau ir likuma pārkāpums.”

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko

 

  autores atbalstam