Ja nav citu izklaižu, tad vismaz ir mācības

Rudenī pieteicos uz ES fonda atbalstīto pieaugušo izglītības projektu “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”, lai apgūtu kursu par 3D printeriem. Dažas teorijas nodarbības notika jau decembrī, bet šodien uzsākām 3D programmas SketchUp apguvi. Rīki diezgan līdzīgi kā AutoCAD, tāpēc vismaz pagaidām šķiet, ka nebūs pārāk grūti.

 

Lēkā kā puņķis uz drāts* (domāta valdība)

Divas nedēļas totāla mājsēde, kuras laikā nevar tikties ar cilvēkiem no citām mājsaimniecībām, strādā tikai pārtikas veikali, bet brīvdienās no pulksten 22-iem līdz 5-iem noteikta komandantstunda. Liela daļa cilvēku strādā no mājām. Slimnīcas pārpildītas ar kovidniekiem (esot jau vairāk kā 1200). Tiek atliktas plānveida operācijas un gādātas papildus gultas. Un šādā situācijā izglītības ministre nāk klajā ar galīgi debilu paziņojumu, proti, iespējams, ka no 11. janvāra 1.-6. klases un 9.; 12. klases skolēni uzsāks klātienes mācības. Kā teikt – pulksten 5-os no rīta beigsies komandantstunda, bet 7-os no rīta skolēnu plūsma dosies (ar kājām un arī ar sabiedrisko transportu) uz covida potenciālo perēkli.

Tad vēl viens šodienas valdības lēmums gluži kā auksta ūdens duša – tiek atlaista veselības ministre (laikam pēdējais piliens ir vakcīnu iepirkumi un vakcinācijas kalendārs).

Pēc valdības sēdes vakarpusē tika paziņots, ka visi esošie Covid-19 ierobežojumi turpināsies līdz 25. janvārim. Arī skola nebūs jāapmeklē. Mazajiem garāks brīvlaiks, bet lielie mācīsies attālināti.

* tādu teicienu pielietoja mamma manā bērnībā, kad es nespēju kaut ko konkrētu izvēlēties.

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko