2. jūnijs, otrdiena

02.06.2015.

Tēma: E-GRĀMATAS Dienasgrāmatas Mana dienasgrāmata 2015

Eksāmena vadītāja palīgs

9. klases skolēniem eksāmens matemātikā. Man uzticēts eksāmena vadītājas palīga amats, ko skolotāji smejoties sauc par čurinātāju. Uzdevums pavisam vienkāršs – sēdi aiz durvīm un gaidi, kad no telpas nāks laukā skolēns, kurš jāpavada līdz tualetei. Lai īsinātu laiku, no mājām paņēmu klēpja datoru. Biju ieplānojusi, ka parakstīšu materiālu zirnim. Diemžēl līdz datoram netiku. Vairāk laika pavadīju pie tualetes nekā pie sava galdiņa. Nav jau brīnums – lielākā daļa skolēnu uz eksāmenu līdzi paņēmuši ūdens pudeli. Padomijas laikā, kad eksāmenu kārtojām mēs, uz galda nekādi dzērieni atrasties nevarēja.

Pirms dažiem gadiem biju manāmi pārsteigta, jo viena meitene uz eksāmena telpu līdzi bija paņēmusi ne tikai ūdens pudeli, bet arī šokolādi uztraukuma mazināšanai. Protams, ka es iebildu, jo eksāmenu nevar pārvērst par kafejnīcu. Taču laiki mainās, un ko var zināt, – varbūt pēc dažiem gadu desmitiem eksāmeni noritēs kafejnīcās, jo jaunieši vairs nemācēs 2 stundas paciesties neēduši un nedzēruši.

 

Jūnijpuķītes

Beidzot mežā jūtama maijpuķīšu smarža. Nedaudz gan par vēlu, tāpēc šogad tās nāksies pārdēvēt par jūnijpuķītēm.

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko