Par gaidāmo šausmonīšu saietu ciemiņus informē ielūgumā. Pie tam norāda, ka līdzi jāpaņem spoka, raganas, vampīra vai briesmoņa maska, kā arī jāsagatavo viens spoku stāsts.
1. Radošais darbs
Lai ciemiņus atraisītu un iepazīstinātu savā starpā, pasākumu sāk ar radošo darbnīcu.
1. variants. No papīra izgatavo mošķīti, kuru stāvus var uzlikt uz galda.
|
Mošķīša apakšējā daļā veido divus iegriezumus. Abas malējās iegriezuma daļas noloka uz priekšu, bet vidējo daļu noloka uz aizmuguri.
|
|
2. variants. Pie gara koka iesmiņa ar līplenti pielīmē papīra spociņa, raganas, vampīra vai briesmoņa siluetus, kuri vēlāk tiks izmantoti ēnu teātrim.
2. Komikss
Ciemiņus sadala grupās pa trīs vai četri. Katrai grupai izdala kopiju ar uzzīmētu komiksu, piemēram, par spociņiem. Tiek dots noteikts laiks, lai katra grupa izprastu komiksā notiekošo darbību un pierakstītu tekstu (paraugā dzeltenajos laukumos). Pēc tam katra komanda savu komiksu prezentē.
3. Masku parāde un fotografēšanās
Ciemiņi uzvelk līdzi paņemtās maskas. Ja ir vēlme, viens otram palīdz nogrimmēt seju. Notiek fotografēšanās.
Interesanta bilde izdosies, ja šaušmonīšu tēli tiks fotografēti lēciena laikā. Fotogrāfijā izskatīsies, ka viņi lido. Ja fotoaparātam nav ātrās kadru fotografēšanas iespējas, tad nāksies fotografēt vairākas reizes, līdz uztrāpīs īstajam lēciena brīdim.
4. Spocīgais bumbiņrijējs
Kartona kastē izgriež 3 caurumus (divas acis un muti). Ja vēlas, kasti izdekorē. Uzdevums – katram ciemiņam jāmet bumbiņa, lai tā trāpītu kādā no kastes caurumiem. Tiek piešķirti punkti, bet pēc tam balvas.
5. Baiļu istaba
Vistumšākajā telpā iekārto baiļu istabu ar spoka, mūmijas vai pat citplanētieša tēlu. Šajā telpā var notikt arī viss pasākums.